Сребърен медал за ансамбъл девойки от многобоя на Европейското в Баку

Възпитаничките на Кристина Илиева се класират за финалите и на два уреда, които са по-късно днес

Снимка: архив

Ансамбълът за девойки спечели сребърното отличие в многобоя и донесе първи медал на България от Европейското първенство по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).

Андреа Иванова, Ева Емилова, Цветейоана Пейчева, Красимира Иванова, Габриела Пеева и Ванеса Емилова събраха общо 59.250 точки, след като получиха 30.450 за изпълнението си с пет въжета и 28.800 на пет топки, където допускаха грешка в края.

Възпитаничките на Кристина Илиева се класират за финалите и на двата уреда, които са по-късно днес след официалното откриване на шампионата.

Титлата в многобоя завоюва Израел с 61.600 точки (30.500 на въжета и 31.100 на топки), а на трета позиция завършиха домакините от Азербайджан с 58.450 (29.450 и 29.000).

Отборът на Италия не получи оценка за съчетанието си с пет топки, заради разлика в имената на гимнастички, записани за композицията и изпълнилите я, така те останаха извън класирането за многобоя.