20 Януари, 2026

Тодор Тагарев: Ракетите С-300 ще бъдат предадени на Украйна в цялост

Тодор Тагарев: Ракетите С-300 ще бъдат предадени на Украйна в цялост

Тодор Тагарев. Снимка: БГНЕС

Министърът на отбраната е в Брюксел за участие в редовната среща на министрите на отбраната на страните членки на НАТО

Министърът на отбраната Тодор Тагарев е в Брюксел за участие в редовната среща на министрите на отбраната на страните - членки на НАТО.

Пред журналисти той обясни, че израелският военен министър е говорил пред колегите си и им е показал ужасяващи видеа и фотографии от конфликта в Израел.

"Това е ужасяващ терористичен акт, непредизвикан с нищо, който няма как да не настрои световната общност срещу Хамас. Избити деца, отрязани глави, просто ужас. Избягвам да гледам такива видеа, но сега ги видяхме всички", призна Тагарев.

По думите му не е коментиран пропорционален отговор на НАТО срещу терористите.

"Признаваме, че Израел е обект на непредизвикана атака, всички я осъдиха. Въпросът е как те ще реагират, но е желателно да се спазват някакви норми при търсенето на отговора", уточни военният ни министър.

По темата за ракетите C-300 за Украйна, Тагарев заяви, че те ще бъдат предадени в цялост. "Какво точно ще използват и как ще ги възстановят - това е въпрос, който не сме обсъждали", заяви още военният министър.

Тема на двудневния форум, който започна вчера, са ключовите решения, свързани с възпиращия и отбранителен потенциал на Алианса, взети на срещата на върха във Вилнюс, Литва, през юли 2023 г., както и подготовката на предстоящата среща на върха през 2024 г. във Вашингтон.
Сподели:

Коментари (0)

Геновева Петрова: Важно е преди изборите партиите да кажат дали ще работят с Румен Радев

Геновева Петрова: Важно е преди изборите партиите да кажат дали ще работят с Румен Радев

Предстои да видим откъде ще привлече избиратели - сред симпатизантите на „Възраждане“, МЕЧ, „Величие“ или и от тези на ПП-ДБ, и част от негласуващите.

Атанасов за Радев: Конкурентът слезе на политическата сцена

Атанасов за Радев: Конкурентът слезе на политическата сцена

"Най-големият противник на претенцията на Радев за спасител на нацията са собствените му политически действия и позиции."

Христо Панчугов: Протестите върнаха Румен Радев в играта

Христо Панчугов: Протестите върнаха Румен Радев в играта

"Поведението на ПП-ДБ подсказва, че проект на Радев е единственият, с който те биха могли да правят каквато и да е коалиция, иначе са отхвърлили всички други."