22 Февруари, 2026

Тодор Тагарев за Ф-16 от Нидерландия: Никой насила няма да ни даде самолети, трябва да поискаме

Тодор Тагарев за Ф-16 от Нидерландия: Никой насила няма да ни даде самолети, трябва да поискаме

проф. Тодор Тагарев

"За да ни предложи някой нещо, трябва да бъде поискано. Никой насила няма да ни даде самолети. Това ще се случи, когато страната ни е готова да даде въоръжение на Украйна", коментира пред BGonAir бившият военен министър проф. Тодор Тагарев по повод възможността Нидерландия да предостави на страната ни изтребители Ф-16, ако изпратим военна помощ на Украйна. 

"Чудесна новина, но ние трябва бъдем активната страна. Чакаме отговор от Полша за 2 двигателя и ремонт на още няколко. Но аз си мисля, че това не е приоритет и няма да бъде изпълнено. Фокусът на Полша е изцяло към Украйна. Поляците, освен това, помнят случая с наш бивш военен министър и делото около ремонта на МиГ-29. Според мен украинската армия ще се справи сама с необходимото въоръжение", каза още проф. Тагарев. 

Той коментира и идеята за купуване на "Грипени": "Това е друг тип самолет, който създава друга система за доставки. Ако се купят подобни самолети, ще е твърде скъпо за страната ни".

Сподели:

Коментари (0)

„Да, България“ в Кърджали: Моделът на ДПС се пропуква

„Да, България“ в Кърджали: Моделът на ДПС се пропуква

Депутати от партия се срещнаха с бизнеса, пред който заявиха, че на тези избори България има шанс за истинско европейско развитие

Огнян Минчев: Европа трябва да върви по своя път на стратегическа еманципация

Огнян Минчев: Европа трябва да върви по своя път на стратегическа еманципация

"Ако не е единна стратегическа общност, тогава ще стане жертва на хегемонни позиции, които ще идват не само от другата страна на Атлантическия океан, но също от Москва и Пекин", udpld jfx

Диана Дамянова: Ясно се очертава влиянието на Румен Радев при формирането на служебния кабинет

Диана Дамянова: Ясно се очертава влиянието на Румен Радев при формирането на служебния кабинет

Според нея президентът търси бъдещи партньори за периода след изборите, тъй като няма да разполага с достатъчно парламентарна тежест, за да бъде първа политическа сила