24 Юни, 2026

ЦИК обяви колко ще струва машинното гласуване

ЦИК обяви колко ще струва машинното гласуване

Около 8 500 000 лв. без ДДС ще струва осигуряването на машинното гласуване в страната и извън нея за вота през април. Това се посочва в решение на Централната избирателна комисия, с което се възлага обществена поръчка за обезпечаване на машинния вот. Сумата е прогнозна, посочват от ЦИК.

Обществената поръчка включва подготовка, модифициране и параметризиране на софтуера за Специализирани устройства за машинно гласуване (СУЕМГ), в това число подготовка на демоверсия; подготовка, инсталиране и окомплектоване на СУЕМГ в склада, както и транспорт на устройствата в страната, логистично осигуряване и техническо обслужване на машините в предизборния и изборния ден, включително осигуряване на Център за поддръжка при възникнали проблеми със СУЕМГ.

ЦИК реши да изпрати покани за участие в процедура по договаряне без предварително обявление за възлагане на обществена поръчка до производителя на устройствата за гласуване и техния софтуер – „Смартматик Интернешънъл Холдинг“, както и до „Сиела Норма“ АД. /БГНЕС, БНТ
Сподели:
Радев пак се оправдава: Заради неудържим ръст на разходите, дефицитът ще бъде доста над 3-те процента

Радев пак се оправдава: Заради неудържим ръст на разходите, дефицитът ще бъде доста над 3-те процента

Министър председателят обяви, че ще бъдат предприети стъпки към намаляване на заплатите в някои държавни предприятия и броя на хората, участващи в контролни органи

"Възраждане" пак захапа Радев: Не виждаме разлика между него и Денков, Петков, Борисов и Пеевски

"Възраждане" пак захапа Радев: Не виждаме разлика между него и Денков, Петков, Борисов и Пеевски

Двулично е отношението на министър председателя към руските санкции, цинично е те да бъдат удължавани, отсече Цончо Ганев

Министър Абровски разкри, че фалшивото масло е засечено още през 2025, но ни куца контролът

Министър Абровски разкри, че фалшивото масло е засечено още през 2025, но ни куца контролът

Той подчерта, че основната задача на Министерството на земеделието и на Агенцията по храните остава гарантирането на безопасността на храните и възстановяването на доверието на потребителите чрез по-строг контрол и по-чести проверки

Коментари (0)