23 Юни, 2026

Украински майор: Русия търпи жестоки загуби на хора при щурма на Авдеевка

Украински майор: Русия търпи жестоки загуби на хора при щурма на Авдеевка

Руските загуби в Украйна в района на Авдеевка сега са с 25% по-големи, отколкото по време на щурма на Бахмут.

Това заяви Олексий Гетман, майор от запаса в Украинската национална гвардия и ветеран от руско-украинската война, по време на телемаратон. Той каза, че в момента край Авдеевка са съсредоточени най-малко 40 000 руски войници, което е многократно повече от украинския гарнизон. "На Авдеевка (руснаците, - УНИАН) правят само локални щурмове, а инструктори, каквито имаше в ЧВК "Вагнер", вече ги няма на бойното поле.

Те също понасят тежки загуби. Среднодневните загуби по време на щурма на Бахмут са били 776 руски военнослужещи, а сега (в направление на Авдеевка - 931. Това е с 25 процента повече, а те все още не са постигнали успех. Дори и да успеят, няма да има съществени фундаментални промени на фронтовата линия" - каза той.

Сега, според думите на военния експерт, в направление Бахмут противникът е започнал активно да използва артилерия и управляеми бомби.

"Те (окупаторите) започнаха да използват по-специално тежка техника, защото почвата е станала по-твърда. Атакуват на малки групи, като се опитват да се промъкнат към нашите войски, за да ги разпръснат по фронтовата линия и да не им позволят да се движат където и да било.Това се отразява широко от руските медии"./БГНЕС
Сподели:
Беларуска опозиция предаде на Киев доклад за подготовката на Лукашенко за война

Беларуска опозиция предаде на Киев доклад за подготовката на Лукашенко за война

Освен това военните разходи са се увеличили петкратно за последните четири години, а военно-промишленият комплекс на страната е интегриран с руския

„Кралят на Севера“  Анди Бърнам става премиер на Великобритания

„Кралят на Севера“ Анди Бърнам става премиер на Великобритания

Днес 56-годишният запален фен на футболния клуб „Евертън“ е бил част и от музикалната сцена „Мадчестър“, белязала края на 80-те и началото на 90-те години.

Forbes: Смяната на тактиката не помага – украинските дронове провалят щурмовете на руснаците в Донбас

Forbes: Смяната на тактиката не помага – украинските дронове провалят щурмовете на руснаците в Донбас

Украинските подразделения използват безпилотни летателни апарати, за да откриват и унищожават противника, като често обезсмислят всякакви опити за напредване.

Коментари (0)