Руските загуби в Украйна в района на Авдеевка сега са с 25% по-големи, отколкото по време на щурма на Бахмут.
Това заяви Олексий Гетман, майор от запаса в Украинската национална гвардия и ветеран от руско-украинската война, по време на телемаратон. Той каза, че в момента край Авдеевка са съсредоточени най-малко 40 000 руски войници, което е многократно повече от украинския гарнизон. "На Авдеевка (руснаците, - УНИАН) правят само локални щурмове, а инструктори, каквито имаше в ЧВК "Вагнер", вече ги няма на бойното поле.
Те също понасят тежки загуби. Среднодневните загуби по време на щурма на Бахмут са били 776 руски военнослужещи, а сега (в направление на Авдеевка - 931. Това е с 25 процента повече, а те все още не са постигнали успех. Дори и да успеят, няма да има съществени фундаментални промени на фронтовата линия" - каза той.
Сега, според думите на военния експерт, в направление Бахмут противникът е започнал активно да използва артилерия и управляеми бомби.
"Те (окупаторите) започнаха да използват по-специално тежка техника, защото почвата е станала по-твърда. Атакуват на малки групи, като се опитват да се промъкнат към нашите войски, за да ги разпръснат по фронтовата линия и да не им позволят да се движат където и да било.Това се отразява широко от руските медии"./БГНЕС
Фактор
Това заяви Олексий Гетман, майор от запаса в Украинската национална гвардия и ветеран от руско-украинската война, по време на телемаратон. Той каза, че в момента край Авдеевка са съсредоточени най-малко 40 000 руски войници, което е многократно повече от украинския гарнизон. "На Авдеевка (руснаците, - УНИАН) правят само локални щурмове, а инструктори, каквито имаше в ЧВК "Вагнер", вече ги няма на бойното поле.
Те също понасят тежки загуби. Среднодневните загуби по време на щурма на Бахмут са били 776 руски военнослужещи, а сега (в направление на Авдеевка - 931. Това е с 25 процента повече, а те все още не са постигнали успех. Дори и да успеят, няма да има съществени фундаментални промени на фронтовата линия" - каза той.
Сега, според думите на военния експерт, в направление Бахмут противникът е започнал активно да използва артилерия и управляеми бомби.
"Те (окупаторите) започнаха да използват по-специално тежка техника, защото почвата е станала по-твърда. Атакуват на малки групи, като се опитват да се промъкнат към нашите войски, за да ги разпръснат по фронтовата линия и да не им позволят да се движат където и да било.Това се отразява широко от руските медии"./БГНЕС
Още от Свят
Беларуска опозиция предаде на Киев доклад за подготовката на Лукашенко за война
Освен това военните разходи са се увеличили петкратно за последните четири години, а военно-промишленият комплекс на страната е интегриран с руския
„Кралят на Севера“ Анди Бърнам става премиер на Великобритания
Днес 56-годишният запален фен на футболния клуб „Евертън“ е бил част и от музикалната сцена „Мадчестър“, белязала края на 80-те и началото на 90-те години.
Forbes: Смяната на тактиката не помага – украинските дронове провалят щурмовете на руснаците в Донбас
Украинските подразделения използват безпилотни летателни апарати, за да откриват и унищожават противника, като често обезсмислят всякакви опити за напредване.