Везенков изигра силен мач, но Сакраменнто профука 22 точки аванс

Александър Везенков изигра един от най-силните си мачове в НБА. Той изравни собствения си рекорд за най-резултатен двубой на българин в Лигата, вкарвайки 14 точки за Сакраменто Кингс при загубата със 117:119 като гост на Финикс Сънс.

„Кралете“ спечелиха първите две части и на полувремето се оттеглиха с аванс от 17 точки. В един момент преднината им дори достигна до 22 точки. В крайна сметка домакините обърнаха мача, след като взеха последната четвърт с 13 точки разлика.

Александър Везенков този път получи повече време за игра – 17:41 минути. 28-годишният български национал завърши с 14 точки, две борби, една асистенция и едно пресечено подаване. Той направи три стрелби за три точки и вкара два от опитите си.

По този начин Везенков изравни собствения си рекорд за най-много вкарани точки от българин в мач от НБА, който постави на 9 декември в друго гостуване на Финикс Сънс. Тогава отборът му спечели със 114:106.

Най-резултатен за Сакраменто стана Диарън Фокс, който наниза 33 точки. Домантас Сабонис направи поредния си трипъл-дабъл – 21 точки, 12 борби и 11 асистенции. Кийгън Мъри добави 18 точки.

Грейсън Алън се отличи с 29 точки за Финикс. Кевин Дюрант вкара 27, а Девин Букър завърши с дабъл-дабъл – 16 точки и 11 борби.

С тази загуба от Финикс Сънс приключи серията на Сакраменто Кингс от пет поредни гостувания. Сега предстоят две домакинства. Първото от тях е на 19 януари (петък) срещу Индиана Пейсърс от 5:00 часа българско време. Четири дни по-късно „кралете“ приемат Атланта Хоукс.