"Няма да допуснем хаос в партията"
Ако отидем на среща с ГЕРБ-СДС, няма да е с намерение да подкрепим правителство. Това заяви пред БНР Кристиан Вигенин от БСП, избран за евродепутат на вота на 9-и юни.
"Дали като сигнал за някаква нормализация на политическия диалог в рамките на 50-ото Народно събрание, това ще решим утре (вторник, 18-и юни) на заседание на Изпълнителното бюро на БСП", уточни той.
Вигенин потвърди решението на БСП да не участва в правителство с първия (на ГЕРБ-СДС) или с втория мандат (на ДПС) и да не участва в политически коалиции.
Във връзка с обвиненията за "преврат" и "предателство" в БСП, след като лидерката Корнелия Нинова подаде оставка, Вигенин коментира, че "няма как да настъпи някаква драматична рязка промяна с оставката на Нинова, защото ние вече сме в т.нар. пълен цикъл от отчети и избори":
"Предстои подновяване на съставите и на лидерите (основните партийни организации, общинските, районните до Конгреса на партията) и в рамките на тази поредица от срещи, която ще имаме в цялата страна, предстои да направим анализ какво ни доведе до тези резултати. ... Няма хаос, плавен е преходът и нищо драматично не се е случило. Бюрото на партията си е в същия състав, заместник-председателите са същите. Не виждам какви драми има в очите на някои." - посочи той.
По думите на Кристиан Вигенин най-доброта за БСП предстои:
"Няма да допуснем хаос в партията, ще намерим новите баланси, нещата ще се стабилизират. ... Никой няма намерение да отваря някакви крепости и да влиза във взаимодействие с ГЕРБ, това го потвърдихме в събота на Националния съвет на партията."
Според него оставката на Корнелия Нинова е "достойно оттегляне, което трябва да се подкрепи":
"Тя заслужава да намери достойното си място и в парламентарната група на БСП, и в бъдещото развитие на партията. Достойното ѝ оттегляна трябва да бъде подкрепено. Не трябва да постъпваме като политически канибали."
Още от България
Скандално: Правителството на Радев закрива Комисията по досиетата, за да топи бюджетния дефицит
Предложението идва само ден след като Гълъб Донев си назначи за съветник обявен за човек на ДС под псевдонима "Майстора"
Слънчево преди обяд, облачно след пладне - с дъждове на изток
Максималните температури ще бъдат между 28° и 33°, за София - около 28
Дипломатическият скандал с РСМ стигна до НАТО, МВнР отрече да е огласило нотата за семейството на Мицкоски
Твърди се, че е заснет оригинален документ, който представлява дипломатическа кореспонденция между институциите на двете държави