12 Февруари, 2026

Йордан Цонев: Ако има преврат в ДПС, то той е срещу Пеевски, Доган е историческа личност

Йордан Цонев: Ако има преврат в ДПС, то той е срещу Пеевски, Доган е историческа личност

Йордан Цонев

 Не сме водили разговори за нова партия. Имаме желание ДПС да продължи напред и да бъде голяма и  отворена партия.  Това обяви по Нова ТВ зам. председателя на Движението Йордан Цонев, който застана на страната на Делян Пеевски в конфликта му с дерибеите.

Няма да ме чуете да кажа лоша дума за Доган, той е историческа личност. Има огромен принос за мира в страната. Щеше ми се да не беше започнал този конфликт, той тръгна нелепо. Нямам представа, защо действията ни се изтълкуваха като атака срещу Доган, а не срещу дерибеите, които действат от негово име и се обогатяват.  Трябва да е ясно, че Пеевски поведе битка срещу апаратчици, които избирателите не ги искат. Трябва да разграничим охрата около Доган от самия Доган. Този кръг около него го въвежда в заблуждение, твърди Цонев.

Той е категоричен, че няма подготовка за овладяване на партията, но проблемът е, че някои се представят като хора около Доган. 
И аз съм от хората на Доган, 20 г.  съм му бил заместник. Идеята на Пеевски и Доган беше да се отвори партията, да се разраства. Пеевски се опита да извади партията от 10-годишната стагнация. И сега това се случи. Имахме решение да подкрепим първия мандат, но изведнъж идва Чакъров и казва, че г-н Доган е наредил да не подкрепя мандата на ГЕРБ, обясни Цонев.

Според него, ако в момента се извършва вътрешен преврат в партията, то той е срещу Пеевски, който е законно избран за лидер.

Цонев  опроверга и твърденията, че органите в партията не работели. Няма разлика от управлението на ДПС преди и сега. Тази партия винаги е била управлявана от думата на председателя Доган.  Аз не съм срещу г-н Доган. Това че оставам в екипа на Пеевски е признание, че за една година той направи ДПС фактор в изпълнителната власт и я върна като силна формация на политическата карта. Към общините на ДПС потекоха милиони, каквито не са идвали през последните години. Заради това съм на страната на Пеевски. Идва винаги време, когато една партия трябва де чисти, а Пеевски прави точно това. Той го обяви още на конференцията на ДПС. С Магнитски или без Магнитски Пеевски ще разчисти терена. Пеевски не може да бъде изгонен от ЦС на ДПС, защото той не го е избирал, а конференция, категоричен е Цонев.

 
Сподели:

Коментари (0)

Деньо Денев: Никога не е имало служители на ДАНС сред обитателите на хижа „Петрохан“

Деньо Денев: Никога не е имало служители на ДАНС сред обитателите на хижа „Петрохан“

През юни 2024 г. в ДАНС са получени сигнали срещу неправителствената организация „Национална агенция за контрол на защитените територии“, председателствана от Ивайло Калушев

Съдът спря новите правила за паркиране в София

Съдът спря новите правила за паркиране в София

Става дума за новите текстове, които засягат платеното паркиране и организацията на движението

Желязков за казуса „Петрохан“: Това е национална драма, МВР ще си свърши работата, ако бъде оставено да работи

Желязков за казуса „Петрохан“: Това е национална драма, МВР ще си свърши работата, ако бъде оставено да работи

"Нямаме право политически да налагаме впечатления, внушения, твърдения, защото не е честно към разбирането, че сме правова държава"