Следващите 6-8 месеца се очакват предимно лоши новини
Милиардерът – основател на „Майкрософт“ Бил Гейтс предупреди, че заради коронавируса предстоящата зима ще бъде тежка, пише изданието „The Daily Beast“.
По време на участието си в телевизионно шоу той обясни, че се очаква вирусът да започне да се рапространява по-активно, тъй като през зимата хората прекарват повече време на закрито.
Освен това в обществото се наблюдава известна умора от изпълнението на различни правила, свързани с профилактиката срещу разпространението на COVID-19.
Някои неща, които хората се налага да правят като например да стоят далече от приятелите си, им се удава, каза той.
Според Гейтс, следващите 6-8 месеца се очакват предимно лоши новини.
След това обемът на ваксините ще се увеличи и в края на тунела ще се появи светлина, твърди той.
По-рано Бил Гейтс заяви, че ваксината срещу COVID-19 може да се появи в началото на следващата година, но се усъмни, че всички ваксини, които преминават трета фаза на изпитания в САЩ, ще бъдат ефективни.
Още от Свят
Иран обвърза пълното отваряне на Ормуз със спирането на военните действия в региона
Техеран заяви пред ливанската телевизия „Ал Манар“, че всяко споразумение със САЩ за протока трябва да включва прекратяване на военните действия в Ливан, Газа и Сирия
Експерти вещаят ескалация в Черно море, Русия тества границите на Европа
Според материала на "Политико" някои разузнавателни служби смятат, че поредицата от подобни случаи може да е част от процес, който да доведе до пряка атака на Русия срещу държава членка на НАТО
WSJ: Европа отстъпи крачка назад от крайните зелени цел, сблъсквайки се с новия политико-икономически ред
Континентът напредваше в областта на възобновяемите енергийни източници: вятърната и слънчевата енергия сега представляват 34% от производството на електроенергия, в сравнение с 20% през 2021 г. ЕС все още твърди, че може да достигне нулеви нетни емисии до 2050 г., пише The Wall Street Journal.