31 Декември, 2025

Бивш полицейски шеф привлечен като обвиняем заради закани за убийство на свидетел

Бивш полицейски шеф привлечен като обвиняем заради закани за убийство на свидетел

В хода на разследването са събрани доказателства и за още престъпления на Веселин Колев

Специализираното звено „Антикорупция“ при Софийската градска прокуратура привлече като обвиняем бившия директор на ОДМВР – Добрич Веселин Колев. Причината - в периода от април 2015 г. до юни 2016 г. чрез закана за убийство е принуждавал и склонявал вещи лица да дадат невярно заключение.

Обвинението на Колев е в резултат на събрани доказателства при разследването срещу бившия народен представител Живко Мартинов от Добрич. 

Веселин Колев е обвинен за това, че е отправил закана за убийство на основен свидетел по обвиненията срещу Живко Мартинов. Отправил му нецензурни думи и го заплашил, че ще го убие, ако отново свидетелства срещу Мартинов. Веселин Колев насочил пръст към свидетеля, имитирайки насочен пистолет и му отправил заплашителни жестове. Това заканване е могло да възбуди основателен страх за осъществяването му.

Освен това, Колев е обвинен, че е принудил двама автоконтрольори в сектор „Пътна полиция" в областната дирекция на МВР в Добрич да не санкционират водач на микробус за извършено пътно нарушение и да не му съставят акт или фиш.

В хода на разследването са събрани доказателства и за още едно престъпление на Веселин Колев - през 2015 г. той подтикнал три вещи лица да дадат невярно заключение, а именно - да изготвят тройна трасологична експертиза по наказателно производство за причиняване на смърт по непредпазливост при управление на МПС.

На Колев е наложена мярка за неотклонение „Подписка“. 

Сподели:

Коментари (0)

Баща и син са задържаните за въоръжения грабеж в София, по-младият е с присъда за убийство

Баща и син са задържаните за въоръжения грабеж в София, по-младият е с присъда за убийство

От СДВР поясниха, че са иззети оръжие, ръчна граната и колата, с която извършителите са избягали от местопрестъплението.

Дързък грабеж в София: Маскиран мъж с автомат и граната нахлу в магазин, взе част от оборота

Дързък грабеж в София: Маскиран мъж с автомат и граната нахлу в магазин, взе част от оборота

Нападателят е избягал заедно със съучастника си - двамата са се укрили в жилищния блок, но впоследствие са били заловени.

Съдът увеличи двойно гаранцията на бившия директор на 138-о училище - вече е 10 000 лв.

Съдът увеличи двойно гаранцията на бившия директор на 138-о училище - вече е 10 000 лв.

Прокуратурата заяви, че Евтимов е лице с висока степен на обществена опасност и ако не е в ареста, може да извърши друго престъпление.