23 Декември, 2025

Бивш руски зам.-министър на отбраната е обвинен за присвояване на $33 милиона

Бивш руски зам.-министър на отбраната е обвинен за присвояване на $33 милиона

Срещу Тимур Иванов се води и друго дело, по което го заплашва 15 години затвор

Бивш руски заместник-министър на отбраната, който през април бе арестуван за подкуп, сега е изправен пред нови обвинения – за присвояване на 3,2 милиарда рубли (около 33 милиона долара). Това предаде Ройтерс, позовавайки се на руската информационна агенция ТАСС, пише БТА.

Обвиненията срещу Тимур Иванов се отнасят за два случая на присвояване. В единия става въпрос за паричен трансфер в размер на 3 милиарда рубли от банкова сметка в "Интеркомертс Банк" към фирмени сметки в Хонконг и Кипър, а в другия - за покупка на цена от около 200 милиона рубли на два плавателни съда за фериботната линия в Керченския проток, която свързва Южна Русия с анексирания полуостров Крим.

Иванов отхвърля обвиненията. Ако бъде признат за виновен по новите обвинения, той може да бъде осъден на до 10 години затвор, отбелязва агенцията.

Срещу Иванов се води и друго дело - за вземане на подкуп, по което го заплашва присъда до 15 години затвор.
Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: Готов е основният набор от документи за мирния план

Зеленски: Готов е основният набор от документи за мирния план

"В плана има 20 точки. Може би не всичко е перфектно, но планът съществува. Има гаранции за сигурност между нас, Европейския съюз и Съединените щати – рамков документ."

Турция залови високопоставен деец на Ислямска държава на пакистанската граница

Турция залови високопоставен деец на Ислямска държава на пакистанската граница

Според разследването на Турската разузнавателна служба, Гьорен е пътувал от Турция до района на Афганистан и Пакистан, където е бил в тренировъчни лагери на „Ислямска държава“ и постепенно е израснал до ръководна позиция

ЕС удължава санкциите срещу Русия с още половин година

ЕС удължава санкциите срещу Русия с още половин година

В обхвата на мерките влиза забрана на вноса или трансфера на суров петрол и определени петролни продукти от Русия към ЕС, изключване на няколко руски банки от системата SWIFT и спиране на излъчването и лицензите в Европейския съюз на няколко руски медии