4 Май, 2026

Бивша манекенка обвини Доналд Тръмп в сексуално насилие (снимка)

Бивша манекенка обвини Доналд Тръмп в сексуално насилие (снимка)

Доналд Тръмп

Президентът на САЩ Доналд Тръмп бе обвинен днес от бивша манекенка в сексуално посегателство, извършено по време на откритото първенство на САЩ по тенис през 1997 г., предаде Франс прес. Ейми Дорис разказа пред британския в. "Гардиън" как милиардерът я целунал и докоснал без съгласието й. Адвокатите на президента отрекоха категорично твърдението, направено няколко седмици преди президентските избори в САЩ, предава БТА.

Според Ейми Дорис, Тръмп, който по онова време беше в бизнеса с недвижими имоти и беше светска личност в Ню Йорк, я спрял на 5 септември 1997 г. пред тоалетните на ВИП ложата си на кортовете на американското открито първенство по тенис. "Напъха езика си в устата ми, когато аз го отблъсквах. Тогава прегръдката му се затегна и той започна да ме опипва, да докосва гърдите ми, задните ми части, гърба ми, всичко", разказа Дорис пред британското издание.

Тя допълни, че е молила Тръмп да спре, но той не обърнал внимание на молбата й. "Бях като затворничка в прегръдката му и не можех да се измъкна", сподели Дорис, която по онова време била на 24 години. Тя добави, че от случилото й се догадило и да се почувствала унизена. Тръмп бе обвинен в сексуална агресия или тормоз от десетина жени, сред които и журналистката Елизабет Джийн Каръл, която твърди, че той я е изнасилил през 90-те години на миналия век. Тръмп отхвърля всички тези обвинения. В случая с Елизабет Джийн Каръл той каза, че тя не е неговия тип жена.

eimi_doris1.jpg

Ейми Дорис

Сподели:

Коментари (0)

Иран заплаши с атаки сили на САЩ в Ормуз след обявения ескорт на кораби

Иран заплаши с атаки сили на САЩ в Ормуз след обявения ескорт на кораби

Лидерът на САЩ съобщи, че новата морска операция, наречена „Проект Свобода“, е „хуманитарен“ жест към екипажите на многото кораби, засегнати от блокадата, които може да са на път да изчерпят запасите си от храна и други провизии

Зеленски: Американци и европейци, не се поддавайте на хитруването на Русия за отмяна на санкции

Зеленски: Американци и европейци, не се поддавайте на хитруването на Русия за отмяна на санкции

Руснаците повдигат въпроса за вдигане на забраната за използване на системата SWIFT, за да могат банките им да работят. „Всичко това представлява голям риск за Украйна.“

Калас: Да бъдат изтеглени американски войски е изненада - те защитават и американски интереси

Калас: Да бъдат изтеглени американски войски е изненада - те защитават и американски интереси

„Американските войски са в Европа не само за да защитават европейските интереси, но и американските интереси“, коментира върховният представител на ЕС по въпросите на външните работи и политиката на сигурност