9 Февруари, 2026

Борис Джонсън поведе в надпреварата за лидер на консерваторите във Великобритания

Борис Джонсън поведе в надпреварата за лидер на консерваторите във Великобритания

Борис Джонсън

66% от членовете са дали своята подкрепа за Джонсън

Борис Джонсън води с голяма разлика пред своя съперник Джереми Хънт в надпреварата за лидер на британската Консервативна партия на мястото на министър-председателя Тереза Мей, въпреки силното съсредоточаване на медийното внимание върху неговия личен живот. Това показват данните от актуално проучване, цитирано от ДПА.

Джонсън и Хънт се състезават за гласовете на близо 160 000 членове на консерваторите, след като депутатите на партията ги избраха да се изправят един срещу друг в битката за лидерския пост. Очаква се победителят в надпреварата да бъде обявен на 23 юли.

Според проучване на уебсайта за политически новини "Кънсърватив хоум" 66 процента от партийните членове подкрепят Джонсън за лидер на консерваторите, а едва 30 процента поддържат Хънт.

Кампанията на Джонсън беше помрачена от домашна разправия между него и партньорката му, записана от съсед и предоставена на в. "Гардиън".

"Кънсърватив хоум" обаче заяви, че този случай почти не е повлиял върху неговите позиции.

"Повечето партийни членове много държат на осъществяването на Брекзит и изборна победа на консерваторите и смятат, че Джонсън е по-подходящ да изпълни и двете", каза уебсайтът.

Членовете на Консервативната партия "са склонни да разглеждат "Гардиън" като противник", добави новинарският сайт. "А след като вестникът съобщи за случая, повечето партийни членове, изглежда, не му обръщат внимание", каза той.
Сподели:

Коментари (0)

Макрон: "Джефри Епстийн" е случай, който основно засяга САЩ

Макрон: "Джефри Епстийн" е случай, който основно засяга САЩ

Във Франция бившият министър на културата Жак Ланг подаде оставка като председател на Института на арабския свят в

Руски части молят за старомодни предаватели уоки-токи - как изключването на "Старлинк" промени фронта

Руски части молят за старомодни предаватели уоки-токи - как изключването на "Старлинк" промени фронта

90% от руските части в Украйна са били засегнати от загубата на връзката

Ядрената енергия в Украйна още не може да се възстанови след масивна руска атака

Ядрената енергия в Украйна още не може да се възстанови след масивна руска атака

Първият вицепремиер и министър на енергетиката Денис Шмигал заяви, че руснаците са ударили подстанции и въздушни линии 750 kV и 330 kV, които са гръбнакът на украинската електропреносна мрежа, както и топлоелектрически централи Бурщин и Добротвир