7 Юли, 2026

Бориславова за скандала с областните управители: Вече лъсна кой е дърпал конците на служебния кабинет

снимка: БГНЕС

Тя дебело подчерта, че като опозиция целта на ПП-ДБ е да разобличава зависимостта във всички нива на държавната администрация

В четвъртък оставка подадоха трима областни управители – на Хасково, Търговище и на Шумен, по настояване на лидера на ДПС-Ново начало. 

От ПП-ДБ представиха днес списък с областните управители, които Пеевски призова да напуснат постовете. Според тях скандалът е ясно доказателство „кой е дърпал конците в служебното правителство“.

Тези назначения бяха направени от кадъра на ГЕРБ Димитър Главчев, припомни Лена Бориславова. Да видим как съветът на новото мнозинство, което управлява страната, ще се справи с тези назначения и няма да допуснат други такива в бъдеще, коментира Бориславова

Тя дебело подчерта, че като опозиция целта на ПП-ДБ е да разобличава зависимостта във всички нива на държавната администрация.

Що се отнася до имунитети на депутатите от ДПС около Ахмед Доган – Джейхан Ибрямов и Марио Рангелов, които не бяха свалени, Бориславова каза, че е спазила обещанието си и е гласувала с въздържал се. 

Прокуратурата на Сарафов не разследва случайно, тя атакува избирателно по политически и го прави, за да угоди на Пеевски и на ГЕРБ, когато е необходимо, заяви Лена Бориславова, която самата се отказа от своя имунитет, предаде БГНЕС.

Сподели:
„Остават 2 часа до взривяването“ - нови сигнали за бомби заляха страната

„Остават 2 часа до взривяването“ - нови сигнали за бомби заляха страната

Полицейски служители извършват проверка, засега няма затворени сгради

Приеха оставката на ректора на Софийският университет, кандидатите за поста вече са 4

Приеха оставката на ректора на Софийският университет, кандидатите за поста вече са 4

Общото събрание на Софийския университет прие оставката на проф. Георги Вълчев като ректор на висшето училище, кандидатите за ректор вече са четирима

Георги Вълчев: Учениците не разбират учебниците, това е проблем

Георги Вълчев: Учениците не разбират учебниците, това е проблем

Според министъра на образованието, темата за предмета Религия и добродетели в училище не означава, че ще се променя българската образователна система и тя остава светска

Коментари (0)