14 Април, 2026

Борисов и шефът на международната федерация по борба обсъдиха бъдещето на бойните спортове в България

Борисов и шефът на международната федерация по борба обсъдиха бъдещето на бойните спортове в България

снимка: пресцентър на МС

Догодина България ще бъде домакин на последната олимпийска квалификация за Токио 2020

Министър-председателят Бойко Борисов проведе среща с президента на Международната федерация по борба Ненад Лалович.

Двамата обсъдиха развитието на бойните спортове в България. През последните години страната ни зае място сред водещите световни сили в световната борба, като на последното европейско първенство българските състезателки отстъпиха единствено на състава на Украйна. От четири години насам държавата отделя допълнителни финансови средства за развитие на женската борба. Като стимул за най-успешния спорт България всяка година организира световно или европейско първенство по борба за различни възрастови групи.

Ненад Лалович ще бъде специален гост на Световното първенство по борба за кадети, което ще се проведе в зала “Арена Армеец” от 29 юли до 4 август. За организацията на шампионата Министерството на младежта и спорта е отпуснало средства в размер на 350 хил. лв.

Догодина България ще бъде домакин на последната олимпийска квалификация за Токио 2020.

По време на срещата беше обсъдена и кандидатурата на България за домакинство на Световно първенство по борба за мъже и жени през 2023 г., което има статут и на олимпийска квалификация за игрите в Париж 2024.

На срещата в Министерския съвет присъстваха министърът на младежта и спорта Красен Кралев, президентът на Българския олимпийски комитет Стефка Костадинова, генералният секретар на БОК и президент на юридическата и етична комисия на Международната федерация по борба Белчо Горанов и президентът на Българската федерация по борба Христо Маринов.

 

Сподели:

Коментари (0)

Срещата между вечните съперници „Левски” и ЦСКА завърши с равенство

Срещата между вечните съперници „Левски” и ЦСКА завърши с равенство

Двата съперника играха пред около 30 хил. зрители на Националния стадион в най-голямото дерби на българския футбол от последния 30-ти кръг на редовния сезон в efbet Лига

Григор Димитров напусна Топ 100 на световния тенис

Григор Димитров напусна Топ 100 на световния тенис

Той падна с цели 42 позиции до 135-о място в подреждането. Това е най-слабото му класиране от 16 години насам.

В село Рибарица беше открита модерна мултифункционална спортна площадка

В село Рибарица беше открита модерна мултифункционална спортна площадка

Днес правим още една важна крачка към по-добри условия за спорт и развитие в община Тетевен, изтъква кметът на града