Борисов и Ван Орден обсъдиха ролята на България по време на председателството на Съвета на ЕС
Важната роля на България при председателството на Съвета на Европейския съюз и преговорите, по същото време на Великобритания за излизането на страната от Европейския съюз, обсъдиха днес лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов и евродепутатът от групата на Европейските консерватори и реформисти Джефри ван Орден. Той се появи неочаквано за журналистите в парламента, където се проведе срещата.
"България има да играе много важна роля занапред в рамките на българското председателство на ЕС. Очакват се промени след Брекзит и те ще са такива, че Великобритания ще е извън ЕС, а България ще бъде в него. Имаме интерес да задълбочим добрите отношения. Ние и сега имаме много силни връзки в сферата на сигурността заради общите заплахи пред нашите страни и това ще бъде от особена важност и занапред." коментира Джефри Ван Орден, евродепутат от групата на Европейските консерватори и реформисти в ЕП
"Надявам се и българският парламент, и политическите партии да съзнават колко вече в Европа това, което казах и преди няколко дена става важна България и стабилността, спокойствието, разума, отговорността пред Европа минава през България. Просто господ така отреди в най-сложния момент за Европа, България да бъде център." Обясни на свой ред председателят на ГЕРБ Бойко Борисов.
Още от България
Божанов: Да предложиш бюджет, нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня
Изглежда Борисов и Пеевски по различни начини опитват да се предложат и полегнат на новата власт, коментира съпредседателят на "Да, България"
Първият протест срещу Радев: Вместо прогнозата за 20, събраха се 3000 протестиращи - Оставка! (видео)
Въпреки жегата и отпускарския сезон първият протестен митинг срещу управлението на "Прогресивна България" се оказа успешен - хората показаха, че не са съгласни с първите действия на новата власт
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка