1 Март, 2026

Борисов събра 36 посланици в МС заради трагедията в Русе

Борисов събра 36 посланици в МС заради трагедията в Русе

Бойко Борисов

На срещата ще присъстваха Сотир Цацаров и Красимир Каракачанов

Премиерът Бойко Борисов покани всички посланици в Министерския съвет, за да изрази пред тях недоволството си от негативните коментари от чужди политици и медии към България по отношение на убийството на Виктория Маринова. На срещата присъстваха главният прокурор Сотир Цацаров и вицепремиерът Красимир Каракачанов. Сред посланиците имаше и такива, които представляват страни извън ЕС.

Припомняме, че председателят на групата на ЕНП в Европарламента – Манфред  Вебер, написа в "Туитър", че е шокиран от убийството и че това е третото убийство на журналист в ЕС за година след Малта и ЕС.

По отношение на Вебер, който е основен претендент за поста на Жан-Клод Юнкер за председател на ЕК след изборите догодина, има спекулации, че Борисов ще откаже подкрепа за него. Днес българският премиер обяви, че ще си промени отношението към ЕНП. В друго съобщение в "Туитър", разпространено преди около час, Манфред  Вебер обаче поздравява българските власти за разкриването на убийството. "Българските власти действаха бързо и ефективно. Имаме пълно доверие във властите, че ще намерят справедливост за семейството и близките", пише Вебер. Посолството на САЩ също изрази позиция, в която предложи помощ и изрази, че е в шок. 

Сподели:

Коментари (0)

Велизар Шаламанов: В Кризисния щаб на външното министерство за българите в чужбина тече трескава работа

Велизар Шаламанов: В Кризисния щаб на външното министерство за българите в чужбина тече трескава работа

Щабът е създаден около Ситуационния център на Министерството на външните работи и се подпомага от дирекциите, отговарящи за страните в региона, както и от консулските служби

1397 български туристи са в Близкия изток, има блокирани в Малдивите, Сейшелите, Оман

1397 български туристи са в Близкия изток, има блокирани в Малдивите, Сейшелите, Оман

Актуализираме списък с хотелите, където се намират организираните туристи, получаваме информация и за индивидуални туристи, поясни служебният министър на туризма

Николай Младенов: ОАЕ прихванаха 137 ирански балистични ракети и 209 дрона

Николай Младенов: ОАЕ прихванаха 137 ирански балистични ракети и 209 дрона

Това показва колко високо е нивото на готовност и колко ефективни са защитните системи тук (Обединени арабски емирства), коментира във фейсбук Николай Младенов