12 Януари, 2026

Борисов: Не вървим към Русия, пътят ни към еврозоната е гаранция

Борисов:  Не вървим към Русия, пътят ни към еврозоната е гаранция

Бойко Борисов, снимка: EPA/BGNES

„Бях първият, който осъди нападението на Русия”

Пътят ни към еврозоната и западните инвестиции във военния сектор са гаранция срещу руското влияние. 

Такава позиция изрази лидерът на  ГЕРБ Бойко Борисов в отговор на упрека на депутата от ДБ Ивайло Мирчев,  че той и Делян Пеевски заедно тръгват към Путин.   

„По време на сглобката благодарение на Пеевски и Борисов дадохме ракетите за Украйна”, напомни лидерът на ГЕРБ, като отбеляза, че уважава Мирчев и че каузата им в подкрепа на Украйна е обща.  

„Бях първият, който осъди нападението на Русия”, каза още той, визирайки кървавата руска атака срещу Суми.  

Борисов посочи, че усилията за присъединяването ни към еврозоната и за това да доведе милиарди във военната ни промишленост с привличането на германския концерн „Райнметал” показват, че не прокарва руско влияние.

Сподели:

Коментари (0)

Петър Стоянов: Ако не бяхме в ЕС, днес щяхме да сме „първи на село“ и в пълна изолация

Петър Стоянов: Ако не бяхме в ЕС, днес щяхме да сме „първи на село“ и в пълна изолация

Бившият държавен глава с остър коментар за прехода и еврото: Отказах мандата на БСП през 1997-а, за да спася страната от гражданска война

БОЕЦ: Контрабандистът Паскал е бил свързан със специалните служби

БОЕЦ: Контрабандистът Паскал е бил свързан със специалните служби

На негово име ОДМВР-Хасково е издало четири различни вида паспорти, което му е давало привилегировано право в получаване на визи, излизане и влизане в страната, сочи разследване на гражданското сдружение

Посолството ни в Скопие след нападението: Посегателството е израз на омраза...

Посолството ни в Скопие след нападението: Посегателството е израз на омраза...

Липсата на наказания продължава да насърчава извършителите