Борисов: Разпоредил съм полицаите да минават по паркове и градини и да предупреждават и прибират хората
Разпоредил съм на здравния министър и на министъра на вътрешните работи полицаите да минават по паркове и градини и да предупреждават и прибират хората. Това каза премиерът Бойко Борисов по време на посещение на цеха на "Интендантско обслужване" в Калофер, става ясно от видео, публикувано в профила му във Фейсбук.
Министър-председателят е придружен от министъра на отбраната Красимир Каракачанов и главен комисар Николай Николов – директор на ГД „Пожарна безопасност и защита на населението“ и председател на Логистично-координационния център към Националния оперативен щаб за борба с коронавируса.
Бойко Борисов посочи още, че Щабът обсъжда и мярка, с която магазините за хранителни стоки да работят сутрин от 05.00 до 08.00 часа да работят само за възрастни хора.
„Да се проверяват в големите областни градове и колите: кой отива до работа, до магазин или до аптека“, допълни премиерът.
Още от България
Арх. Стоян Петков за незаконното строителство във Варна: До края на 2023 г. не е забит и един пирон, всичко е след това
"Контролът е бил в ръцете на Коцев в качеството му на кмет"
Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство
"Но, да го оставим да говори - по-добре е от това да спират обектите"
Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия
Дипломацията трябва да влезе в ролята си, настоя той. По думите му има достатъчно европейски политици, които могат да преговорят с Русия