18 Януари, 2026

Борисов се чу с Борис Джонсън по телефона по искане на британския премиер

Борисов се чу с Борис Джонсън по телефона по искане на британския премиер

Двамата са изразили задоволство от доброто сътрудничество в сферата на сигурността

Изключително доброто сътрудничество в сферата на сигурността - това бе основна тема на телефонния разговор, който проведоха министър-председателя Бойко Борисов и премиера на Обединеното Кралство Великобритания и Северна Ирландия Борис Джонсън.

В рамките на разговора, който се проведе по искане на британския премиер, беше поставен акцент върху големия брой успешни съвместни операции в борбата срещу престъпността и наркотрафика. Трябва да продължим да работим в тези области, заяви премиерът Борисов. По думите му друга важна сфера на сътрудничество, която трябва да се развива усилено, е образованието. Двамата премиери се обединиха и около значението на опазването на външните граници на Европа.

По темата Брекзит министър-председателят Борисов изтъкна, че страната ни ще направи всичко възможно да се стигне до сделка, което според българския премиер ще бъде добре за всички. Премиерът Борисов отбеляза, че има много български граждани, които живеят в Обединеното Кралство и същевременно много британци живеят в нашата страна. Това по думите му обогатява двете общества.

В рамките на разговора министър-председателят Борисов акцентира върху значението на Балканите и Югоизточна Европа. Българският премиер изтъкна, че догодина предстои страната ни и Република Северна Македония да председателстват съвместно Берлинския процес, за което събитие британският премиер ще получи покана.

Британският премиер Борис Джонсън от своя страна поздрави министър-председателя Бойко Борисов за управлението на държавата и за резултатите от европейските избори. Джонсън отправи покана към премиера Борисов да посети Обединеното кралство. Българският министър-председател също покани британския си колега да посети страната ни.
Сподели:

Коментари (0)

Атанасов: Ако Радев се яви на изборите, може да разцепи антикорупционния консенсус по руска линия

Атанасов: Ако Радев се яви на изборите, може да разцепи антикорупционния консенсус по руска линия

"Единственият възможен кандидат за премиер, който може да работи за честни избори е Андрей Гюров."

Кристиан Вигенин: Сканиращи машини може да се въведат за следващи избори, сега би било рисково за вота

Кристиан Вигенин: Сканиращи машини може да се въведат за следващи избори, сега би било рисково за вота

„Фокусът ни в момента е да гарантираме честното провеждане на сегашния вот. За другото имаме време.”

Фандъкова: Подкрепяме правото на хората да решат дали да гласуват с хартия или с машини, контролът е важен

Фандъкова: Подкрепяме правото на хората да решат дали да гласуват с хартия или с машини, контролът е важен

Кризата с боклука в София е създадена от кмета и неговия екип - "имаше две години да подготви процедурите, да ги обяви навреме".