29 Юни, 2026

Босна и Херцеговина подписва споразумение с Европейския съюз и „Фронтекс“

Снимка: архив

С влизането в сила на това споразумение ЕС ще може да подпомага страната в управлението на мигрантските потоци, борбата с нелегалната имиграция и трансграничната престъпност. Ще могат да бъдат организирани и съвместни операции с участието на служители на граничната полиция.

Европейският съюз и Босна и Херцеговина сключват в сряда, на 11 юни, споразумение за оперативните дейности, извършвани от Европейската агенция за гранична и брегова охрана - „Фронтекс“ (Frontex)

Председателят на Съвета на министрите на Босна и Херцеговина, Боряна Крищо, и европейският комисар по вътрешни работи и миграция, Магнус Брунер, ще имат среща в Брюксел за подписването, предаде EPA/BGNES.

С влизането в сила на това споразумение ще могат да бъдат организирани съвместни операции с участието на служители на граничната полиция.

ЕС ще подпомага страната в управлението на мигрантските потоци, борбата с нелегалната имиграция и трансграничната престъпност. 

Сподели:
Си посрещна Лукашенко в Пекин: Китай затяга оста с най-близкия съюзник на Путин

Си посрещна Лукашенко в Пекин: Китай затяга оста с най-близкия съюзник на Путин

Срещата идва в момент, когато Пекин задълбочава стратегическите си връзки с Минск, а войната в Украйна продължава да пренарежда глобалните съюзи

Путин за пореден път заяви "негласно", че не иска мир

Путин за пореден път заяви "негласно", че не иска мир

Русия ще продължи да следва целта си - да превземе изцяло четири украински области, изтъкна руският диктатор в интервю за държавната телевизия на Русия

Путин нахъсва руснаците: Западът жертва Украйна в брутална война срещу Русия

Путин нахъсва руснаците: Западът жертва Украйна в брутална война срещу Русия

Пред конгреса на „Единна Русия“ руският президент обяви, че Киев бяга по цялата линия на фронта и затова прибягва до саботажи, докато Москва има ресурси да устои на всеки натиск

Коментари (0)