4 Февруари, 2026

Бояна Танева и Георги Георгиев от МГЕРБ участваха в първото онлайн Общо събрание на Европейските демократи студенти

Бояна Танева и Георги Георгиев от МГЕРБ участваха в първото онлайн Общо събрание на Европейските демократи студенти

Европейските демократи студенти проведоха първо онлайн Общо събрание от началото на пандемията от COVID-19, на което България бе представена от членовете на МГЕРБ Бояна Танева и Георги Георгиев. В рамките на 4 дни се състояха дискусии относно последствията от COVID-19 и възможностите за възстановяване на европейската икономика с ключови говорители като Александър Щуб, бивш министър-председател на Финландия, Иван Миклос, бивш заместник министър-председател на Словакия, Иван Пилип, бивш финансов министър на Чехия, министъра на външните работи на Хърватия Гордан Радман и други. 

Младежи от различни държави дадоха конкретни предложения как може да бъде продължено обучението на студентите в Европа по време на пандемията с нулев семестър, финансово подпомагане на крайно нуждаещите се студенти, дигитализация на учебници и учебни материали и др. В допълнение, представителите на МГЕРБ в Европейските демократи студенти предложиха текстове с призив към европейските законодатели за установяване на фискална политика, създаваща благоприятни условия за преместването на производствените мощности от Китай в Европа. Идеята бе подкрепена от Европейската народна партия. Най-големи бенефициенти от това предложение биха били страните от Източна Европа и в частност България, тъй като ще даде възможност за привличане на инвестиции и ускорено възстановяване след края на пандемията.

Сподели:

Коментари (0)

Кметът Терзиев призна, че спонсорирал рейнджърите от „Петрохан“, били добри хора

Кметът Терзиев призна, че спонсорирал рейнджърите от „Петрохан“, били добри хора

Целта им беше чрез модерни технологии и подходи да покажат как малък брой добре подготвени хора могат ефективно да опазват голяма територия, а това, което се случва сега е свинщина

Борислав Сандов отговори на спекулациите с името му около зловещото убийство в хижа "Петрохан"

Борислав Сандов отговори на спекулациите с името му около зловещото убийство в хижа "Петрохан"

На страницата си във Фейсбук бившият екоминистър обяснява подробно как се е стигнало до подписването на рамковото споразумение между МОСВ и неправителствената организация, чиито членове са жертва на криминалния случай

Българският посланик в РС Македония поднесе венец на гроба на Гоце Делчев

Българският посланик в РС Македония поднесе венец на гроба на Гоце Делчев

Гоце Делчев изгражда мрежа от тайни революционни комитети из цялата територия на Македония и Одринска Тракия. Негова е заслугата за създаването на четническия институт на ВМРО.