Аз изразявам уважение към всички и нося своята отговорност, а като дойде президентът, ще седнем и ще говорим
"Не е добра практика да ми се дават съвети отвъд океана". Това каза пред журналисти днес в Бургас премиерът Бойко Борисов по повод изказване на президента Румен Радев, което той направи от Ню Йорк по повод спора за новите изтребители, които страната ни трябва да закупи.
"Аз изразявам уважение към всички и нося своята отговорност, а като дойде президентът, ще седнем и ще говорим", заяви Борисов и подчерта, че държавническата политика е да намериш баланса между всички.
"Три милиарда ще заминат за самолети. Ще ги дадем, но ще се пазарим. А като се дадат 3 милиарда за изтребителите, още 7 милиарда трябва да се дадат за корабите и сухопътните войски, каза премиерът, цитиран от БТА.
Той поясни, че имало и по-евтини самолети, които също са нови. Те са от по-нисък клас, но биха свършили работа, посочи премиерът и даде пример: "Кметът на Бургас кара "Фолксваген". Не кара брониран "Мерцедес". И той иска "Мерцедес", но му се полага "Фолксваген", добави Борисов. Пред журналисти Борисов съобщи още, че след десет дни ще започне строителството на обходите на Поморие и Ахелой.
Още от България
Сигнализираха за предмет, приличащ на ракенен двигател, в морето край Тюленово
В района вече пристигнаха служители на Гранична полиция и Областната дирекция на МВР, като се очаква да дойдат и екипи на Морска администрация
Протест пред Съдебната палата в Пловдив - граждани искат справедливост за убития Георги Кузев
Близките на Георги Кузев заявиха, че искат да се дистанцират от всякакъв тип политически влияния, но пък подкрепят всяка мирна форма на изразяване на гражданска позиция
Председателят на СОС за домакинството на „Евровизия“ 2027: София е наказана, не я управляват „правилните“ хора
Различна позиция изрази кметът на София Васил Терзиев, който поздрави Бургас