28 Юли, 2026

Бойко Борисов: Някой ни сложи лъжичка катран в кацата с меда

Снимка: БГНЕС

"Защо точно тази най-успешна седмица за България беше избрана за действия срещу кмета на Варна Благомир Коцев", попита лидерът на ГЕРБ

 Арестът на кмета на Варна Благомир Коцев сложи лъжичка "катран" в най-успешната седмица за България. Цяла Европа застана зад България, а агенциите повишиха кредитния рейтинг на страната ни, а всички въпроси са свързани с кмета на Варна.Цяла Европа застана зад България, а агенциите повишиха кредитния рейтинг на страната ни, а всички въпроси са свързани с кмета на Варна.

Това каза лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пред журналисти в Бургас, предаде кореспондентът на БГНЕС в региона. 

Защо точно тази най-успешна седмица за България беше избрана за действия срещу кмета на Варна Благомир Коцев, попита лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов. "И след като ние нямаме абсолютно никакво отношение и дори единствената голяма въпросителна - защо се избра този ден и то по време на пресконференцията, която водехме, за еврозоната, когато цяла Европа ни поздравяваше, някой ни сложи "една лъжичка катран в кацата с меда".

Защото този човек е виновен и са провеждани всичките мероприятия, можеше по-рано, може ден по-късно, но беше избран денят, в който България постигне най-големия си успех", каза още той.

Лидерът на ГЕРБ смята, че правителството има подкрепа, защото доверието към ПП-ДБ се е сринало: "Пеевски ни подкрепя, но ни подкрепя, защото ПП са абсолютно непрогнозируеми. Те за един вътрешен министър "счупиха сглобката" само за един ден, само за един министър. Сега Божанов ми праща писмо с подписи да се подписвам под това, че той, заедно с "Възраждане", "Величие" и МЕЧ гласува против кабинета. И за да завършим малко като неделен ден с хумор, преди да влезе в залата той казва, че няма да се нареди на "руското влакче", а той му стана "свирката". Това са те. Пеевски е умен мъж, възползва се от това и си прави партията. Но то е заради "руското влакче" и "свирката".

При нови избори резултатът ще бъде същият, затова коалиционното правителство, което създадохме, се захвана за работа, подчерта още Бойко Борисов.IБГНЕС

Сподели:
Правителството на Радев страда от носталгия по Варшавския договор, превръща ни в прошляците на НАТО

Правителството на Радев страда от носталгия по Варшавския договор, превръща ни в прошляците на НАТО

Кабинетът трябва незабавно да публикува изпратените до Полша и Унгария писма, да каже какво точно е поискало, колко самолета или части възнамерява да придобие, каква е прогнозната обща цена и защо вместо ускорен преход към западна техника продължава да налива пари в съветската авиационна екосистема

Шишков: Решенията по безопасността на пътя трябва да се вземат от експерти, вместо с политически декларации

Шишков: Решенията по безопасността на пътя трябва да се вземат от експерти, вместо с политически декларации

Най-важното, което трябва да се каже, е, че имаме наредба за мантинелите, съгласно която в определен срок те трябва да бъдат подменяни с мантинели от по-висок клас - разбира се, няма панацея, каза министърът на регионалното развитие и благоустройството

Стойчев:  Ако ПБ не работи с плам за кандидатурата на Йотова, може наесен да има обрат

Стойчев: Ако ПБ не работи с плам за кандидатурата на Йотова, може наесен да има обрат

Аз бих изчакал какво ще каже самият премиер Румен Радев – дали Илияна Йотова е неговата кандидатура, защото все пак доверието към „Прогресивна България“ не е към институцията „Прогресивна България“, която до съвсем скоро я нямаше, а към него персонално и лично, каза политологът

Коментари (2)

  • 15:39, 13 Юли, 2025

    Нищо не разбрах от статията, а не съм слушала изявлението на ББ. Моля, проверете си текста и го редактирайте. Все пак става дума за интересна и важна тема.

    Отговор
    • 11:42, 15 Юли, 2025

      Е ка да разбереш, като е писана от БГНЕС. Тия са трагедия на трагедията, фактор как може да ги публикувате тия.

      Отговор