24 Март, 2026

Бойко Борисов ще се срещне със синоптиците, които искат "свобода" от БАН

Бойко Борисов ще се срещне със синоптиците, които искат "свобода" от БАН

15 милиона повече има и за БАН - сега не ги знам защо се карат с института, но ще се срещна с тях, каза премиерън

Премиерът Бойко Борисов ще се срещне със синоптиците, които вчера се обърнаха за съдействие към него с отворено писмо искат  и поискаха "свобода" от БАН. 

В него работещите в Националния институт по метеорология и хидрология се оплакаха от ръководството на БАН, че не им дава отпуснатите допълнително от правителството 15 млн. лв. и ги плаши да не протестират. Метеоролозите настояват да бъдат отделени от БАН и да са пряко на подчинение на МОН като второстепен бюджетен разпоредител.

"15 милиона повече има и за БАН - сега не ги знам защо се карат с института, но ще се срещна с тях и ще видя", заяви днес премиерът по време на отчета за спада на контрабандата на цигари на 5,8% за първото тримесечие на годината.

Коментарът му беше по повод отпуснатите допълнително суми от кабинета за институции и общини, за да онагледи, че благодарение на борбата с контрабандата има повече приходи за социални дейности и повишение на заплати в различни сфери.
Сподели:

Коментари (0)

"Алфа Рисърч" и „Маркет Линкс“ се разминават сериозно за резултатите от изборите

"Алфа Рисърч" и „Маркет Линкс“ се разминават сериозно за резултатите от изборите

Социологически проучвания на „Алфа Рисърч“ и „Маркет Линкс“ показват, че пет партии биха влезли в парламента при избори днес. „Доходи и стандарт на живот“ и инфлацията са сред основните проблеми за избирателите, а над 70% смятат, че страната върви в грешна посока.

Със заповед на  Надежда Нейнски се създава звено против дезинформацията и борба с хибридните заплахи

Със заповед на Надежда Нейнски се създава звено против дезинформацията и борба с хибридните заплахи

Механизмът ще се оглавява от посланика със специални поръчения по изграждане на устойчивост  Мария Спасова, а контрол над дейността ще упражнява заместник-министър Велизар Шаламанов

Пеевски: Срамно е решението на служебния кабинет да сезира КС за Съвета за мир

Пеевски: Срамно е решението на служебния кабинет да сезира КС за Съвета за мир

"Саботирането на изпълнението на стратегически решения, които са изцяло подчинени на гарантирането на националната сигурност на страната чрез дела в КС показва ясно зависимостите и обвързаностите на служебния кабинет"