8 Май, 2026

Бойко Рашков не би се отказал от поста на служебен вътрешен министър

Бойко Рашков не би се отказал от поста на служебен вътрешен министър

Снимка: БГНЕС

„Бих приел с отговорност подобно предложение и се надявам Министерството на вътрешните работи да се справи с тези задачи, които му предстоят", заяви депутатът от „Продължаваме промяната – Демократична България"

Депутатът от „Продължаваме промяната – Демократична България" (ПП-ДБ) Бойко Рашков заяви, че би приел отново да стане служебен министър на вътрешните работи

По повод спекулациите, че служебен премиер ще е Андрей Гюров и спрягането на Рашков за бъдещ вътрешен министър, народният представител беше попитан дали би приел поста.

„Бих приел с отговорност подобно предложение и се надявам Министерството на вътрешните работи да се справи с тези задачи, които му предстоят", отговори Бойко Рашков пред ТВ1. „Но, разбира се, това са едни бъдещи действия, които се очакват от цялото общество и аз мисля, че не е много редно да коментирам предварително онова, което действително се среща в публичното пространство", поясни той.

След въпрос ясно ли е какво трябва да направи, ако е вътрешен министър, Рашков заяви: „Разбира се, повече от ясно е това." На запитване може ли да бъде отстранен от Народното събрание, той отговори, че по закон министър не може да бъде едновременно депутат.

На въпроса може ли да се кандидатира за народен представител той каза: „Не, перспективата е ясно каква е".

„Най-вероятно ще се формира служебен кабинет другата седмица, или в рамките на десет дни. Когато се реши този въпрос – който е дал съгласие да участва в едно такова служебно правителство, той не може едновременно с това да се кандидатира и да влезе в листи за народен представител и това е известно по закон."

Сподели:

Коментари (0)

Велислава Петрова-Чамова обяви, че външната политика на България ще има "ясна посока"

Велислава Петрова-Чамова обяви, че външната политика на България ще има "ясна посока"

"В случая народът ни е дал възможност да управляваме с пълно мнозинство и мисля, че ще я има тази необходима стабилност"

Гълъб Донев: Скритият дефицит е много повече от действителния

Гълъб Донев: Скритият дефицит е много повече от действителния

Финансовият министър заяви още, че Министерството на финансите ще осигури публичност и прозрачност за всяко свое решение и действие. 

Временна комисия по финанси стартира работа в парламента

Временна комисия по финанси стартира работа в парламента

Съставът ѝ включва 24 депутати, като най-голямо представителство има ПБ, а неин председател ще бъде Константин Проданов