20 Март, 2026

Божидар Божанов: Главчев не успя да излезе от сянката на Пеевски

Божидар Божанов: Главчев не успя да излезе от сянката на Пеевски

Божидар Божанов

От ПП-ДБ са готови да предоставят всички сигнали за купен вот на новия служебен вътрешен министър

За съжаление г-н Главчев не успя да излезе от сянката на Пеевски, правейки предложението за назначаване на Атанас Илков като министър на вътрешните работи.

Това коментира Божидар Божанов от ПП-ДБ, след като кандидатът за втори мандат служебен премиер представи пред президента Румен Радев проектокабинета си.

Съмнявам се, че в цялата държава, а не само в системата на МВР, няма нито един човек, който не може да стане вътрешен министър и то за кратко, за да се бори с купените гласове, каза Божанов пред БНР.

МВР може да пресича практиките на купуването на гласове, ние от ПП-ДБ може да представим на Атанас Илков всички сигнали, каза още Божанов.

Той припомни, че ПП-ДБ се разграничиха от Георги Гвоздейков, който влезе в първия служебен кабинет на Димитър Главчев от редовното правителство на „Денков-Габриел“.

Относно предложението МВнР да бъде оглавено от Иван Кондов, Божанов каза, че да се предложи кариерен дипломат за министър е безопасно решение.

По-късно днес ПГ на ПП-ДБ ще се събере, за да обсъди въпроса с предстоящия избор на еврокомисар. Припомняме, че до края на седмицата служебният кабинет трябва да излъчи българското предложение за еврокомисар.
Сподели:

Коментари (0)

Румен Христов: ГЕРБ–СДС не се отказват от битката за първото място

Румен Христов: ГЕРБ–СДС не се отказват от битката за първото място

„Времето в политиката е много важно. Остава един месец. Всичко може да се случи“, отбеляза той

България получава от ЕС 437 млн. евро за изпълнена реформа по Плана за възстановяване

България получава от ЕС 437 млн. евро за изпълнена реформа по Плана за възстановяване

"След продължили повече от 20 години опити за създаване на закон, регламентиращ лобизма в България, днес Народното събрание прие такъв"

Рая Назарян закри последното редовно заседание на 51-ото НС, започва изборната кампания

Рая Назарян закри последното редовно заседание на 51-ото НС, започва изборната кампания

Има възможност за свикване на извънредни заседания по време на ваканцията - в извънредни случаи, както и с подписите на 1/5 от народните представители