Директорът на Националния исторически музей (НИМ) проф. Божидар Димитров напуска поста си и излиза в пенсия. Той е подал нужното заявление в Министерството на културата. Димитров е достигнал нужната възраст и стаж.
Министър Боил Банов е подписал документа и така Димитров излиза в пенсия още от 1 ноември 2017.
Димитров е виден националист и един от най-популярните и едновременно противоречиви историци в страната. Едновременно е познат на обществеността като дългогодишен ръководител на историческия музей, телевизионна персона и политик.
Начело на НИМ застава за пръв път в края на 1994. През 1997-1998 влиза в конфликт с президента Петър Стоянов по повод връщането на „История славянобългарска” в Зографския манастир.
Отстранен е от поста от министърката на СДС Емма Москова през 1998.
След 3 години е назначен отново след конкурс. През неговото управление музейната експозиция беше преместена от сградата на Съдебната палата на бул. „Витоша” в бившата резиденция на Тодор Живков в кв. „Бояна”.
Паралелно с работата си в музея Димитров е активен политически деец най-напред на БСП, а впоследствие на ГЕРБ. Напуска столетницата именно заради подкрепата и приятелството си с Бойко Борисов. В началото на първото правителство на Борисов е министър без портфейл, отговарящ за българите в чужбина и държавните архиви. През 2009г. е официално огласено, че е сътрудничил на Държавна сигурност през 70-те и 80-те под псевдонимите Тервел, Кардам, Богдан и Телериг.
Още от България
ДПС-Доган решава на 1 април дали да оттегли подкрепата си за правителството на Росен Желязков
Председателят на Съвета за съвместно управление, в който участват всички коалиционни партньори, проф. Костадин Ангелов заяви, че с поведението си ДПС-ДПС не демонтира „модела Пеевски“, а го монтира отново
От 1 май скачат цените на винетките, на тол таксите от утре
От началото на годината се наблюдава тенденция за купуването на винетки за по-кратък период и с едномесечния допълнителен срок шофьорите ще може да планират купуване на годишна винетка на по-ниска цена
Бивш министър: В България корупцията е набрала такава мощ, че може да смачка всеки един
Мащабът в сектор „Енергетика“ е толкова голям, че позволява влияние почти навсякъде, категоричен е Александър Николов