Контранастъплението на Украйна цели изтощаване на врага
Руската армия загуби половината от своята боеспособност в Украйна, окупаторите вече не могат да провеждат настъпателни операции.
Това заяви командващият въоръжените сили на Великобритания адмирал Тони Радакин, цитиран от Financial Times.
"Русия сега е толкова слаба, че няма сила за (собствено – б.р.) контранастъпление... Русия загуби почти половината от боеспособността на своята армия. През миналага година тя е изстреляла 10 милиона артилерийски снаряда, но в най-добрия случай може да произвежда 1 милиона снаряда годишно. Тя загуби 2500 танка, а в най-добрия случай може да произвежда 200 танка годишно." – отбелязва адмирал Радакин.
Той не е съгласен, че контранастъплението на Украйна напредва бавно. По думите му, Украйна работи над изтощаването на врага.
"Въпросът е в това как да вземете фронтова линия с дължина над 1000 километра и да я превърнете в по-голям проблем за Русия, отколкото за Украйна. Ето защо виждате как Украйна се опитва да действа по различни направления и прави заблуждаващи маневри." – пояснява Тони Радакин.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
Зеленски направи изявление за бъдещата служба на Сирски и Гнатов
По думите на държавния глава това се отнася до развитието на украинските кибервойски, подготовката на военнослужещи, укрепването на възможностите на подразделенията и развитието на корпусната система.
Украйна порази 13 руски кораба за 48 часа и продължи успешното "Кримско изключване"
Киев съобщава, че дронове са поразили 13 руски кораба и 13 енергийни съоръжения в рамките на 48 ч. Атаките са част от отделни кампании срещу руската морска логистика и енергийна инфраструктура.
The New York Times: Путин заложи на това, че ще надживее Запада
Според авторката, въпреки успехите на Кремъл в намирането на партньори, „глобалната мощ на Русия постепенно отслабва“