11 Февруари, 2026

Британските сили за сигурност потвърдиха сензационното разкритие за "руски заговор" в Афганистан

Британските сили за сигурност потвърдиха сензационното разкритие за "руски заговор" в Афганистан

Русия е плащала на талибаните да убиват войници на коалицията

Британските сили за сигурност потвърдиха информацията, която бе изнесена от вестник „Ню Йорк таймс“, че руското разузнаване е плащало на талибаните да убиват войници от силите на коалицията в Афганистан, предаде БНР. 

Телевизионният канал Скай нюз съобщи, че източник на британското разузнаване е потвърдил сензационното разкритие на „Ню Йорк таймс“. 

В момента в Афганистан има около 1000 британски войници, разположени основно в столицата Кабул, като няма сведения някой от тях да е пострадал в резултат на „руския заговор“. 

Том Тудженхат, председател на Комисията за външни дела към Камарата на общините и бивш военнослужещ в Афганистан коментира, че изнесените сведения са силно обезпокояващи, като допълни, че е добре известно, че руското ГРУ (Главно разузнавателно управление) е активно във Великобритания и други места по света. 

В публикацията се твърди още, че Москва се опитва да попречи на възможна мирна сделка в Афганистан, подготвяна от американците. Източникът на британското разузнаване е заявил за Скай нюз, че прословутият Отдел 29155 на руското военно разузнаване, който е замесен в действията в Афганистан, е отговорен също за нападението с „Новичок“ срещу Сергей и Юлия Скрипал в Солзбъри, както и за отравянето на българския оръжеен търговец Емилиян Гебрев, опита за преврат в Черна гора и подривната дейност в Молдова.
Сподели:

Коментари (0)

Зеленски отговори на твърдение на Файненшъл таймс за избори и референдум в Украйна

Зеленски отговори на твърдение на Файненшъл таймс за избори и референдум в Украйна

Медията пише, че Зеленски планира да обяви датата на изборите и референдума в Украйна още на 24 февруари

Сряда, 11 февруари 2026 г.

Сряда, 11 февруари 2026 г.

Днес празнуват

Фон дер Лайен: ЕС трябва да свали икономическите си бариери, за да стане глобален гигант

Фон дер Лайен: ЕС трябва да свали икономическите си бариери, за да стане глобален гигант

„Нашите компании се нуждаят от капитал още сега"