7 Март, 2026

БСП напуска парламента!

БСП напуска парламента!

Партията ще излезе и с обръщение към хората за общ фронт срещу управляващите

БСП напуска парламента. Това реши Националният съвет на партията току-що.

74 от членовете на пленума подкрепиха предложението на лидерката Корнелия Нинова. 33 гласуваха "против", а трима се въздържаха.

Решението бе взето след тежък дебат. БСП поставя на управляващите няколко условия, за да се върнат депутатите й в пленарната зала: избор на нова ЦИК, отмяна на гласуванията, връщане на преференцията и нов дебат за машинното гласуване, всеки да може да си търси правата с касационна жалба.

БСП ще излезе и с обръщение към хората за общ фронт срещу управляващите.
Сподели:

Коментари (0)

Атанас Атанасов: Радев е някаква енигма, опитва се да имитира Сакскобургготски

Атанас Атанасов: Радев е някаква енигма, опитва се да имитира Сакскобургготски

Никой не ни предлага ядрено оръжие, става дума френската отбрана да предостави своя ядрен чадър като допълнителна защита на националната сигурност

Росен Плевнелиев: Война за България няма и няма да има, не сме цел

Росен Плевнелиев: Война за България няма и няма да има, не сме цел

С кадровите промени се разчиства терена пред Румен Радев, но не вярвам, че той ще получи подкрепата, за която говорят социолозите

Асен Василев:  Позицията на Радев за Украйна е позорна

Асен Василев: Позицията на Радев за Украйна е позорна

По думите му около войната в Близкия изток се правят опити за насаждане на страх, но ситуацията трябва да се разглежда трезво и с реална преценка.