На свое заседание Изпълнителното бюро на БСП обсъди варианти за провеждане на прекия избор на председател на БСП. Това съобщиха от пресцентъра на партията и припомниха, че отчетно-изборната кампания в партията е спряна заради извънредното положение с пандемията от коронавирус. Обсъдени са 2 варианта за възстановяване на провеждането на отчетно-изборната кампания в партията.
В първия вариант се предвижда конференциите на общинските (районните) и градските съвети да се състоят в периода от 14 до 25 май 2020 г., а прекият избор на председател на БСП да се проведе на 21 юни 2020 г. - първи тур. Във втория вариант се предвижда конференциите на общинските (районните) и градските съвети да приключат до края на месец юни, а изборът на председател на БСП да се проведе на 20 септември. След отмяна на извънредното положение и отпадане на забраната за събиране на едно място на повече хора Изпълнителното бюро на БСП ще свика заседание на Националния съвет за вземане на решение по двата варианта.
В крайна сметка премиерът Бойко Борисов и кабинетът ще вземат решение кога ще е краят на мерките и на практика социалистите оставят в ръцете на ГЕРБ и на Щаба датата, в която ще могат да се съберат. Политологът доц. Стойчо Стойчев днес беше категоричен, че Корнелия Нинова ще остане червен властелин и отново ще има опозиция от останалите фракции в партията, докато не дойдат парламентарните избори и да се направят изводите от резултатите.
Още от България
Руският самолет, който премина през България, целенасочено е прелетял над авиобаза „Безмер“
"Руският Ил-76ТД е извършил едно много странно движение – отклонявайки се в посока Ямбол и Безмер, а след това връщайки се обратно и адаптирайки полета си в първоначалната права линия"
Митрофанова отново "забрави", че на Шипка рамо до рамо с опълченците ни са воювали украинци
Поредна провокация в духа на великоруския шовинизъм
Гълъб Донев: Постигнахме консенсус по механизма за определяне на МРЗ, но не и за размера й
Възможната горна граница, определена за МРЗ, е 672 евро и 80 евроцента