13 Март, 2026

БСП свиква спешно конгрес, съдбата на лидера Зафиров виси на косъм

БСП свиква спешно конгрес, съдбата на лидера Зафиров виси на косъм

Атанас Зафиров, снимка: БГНЕС

Вътрешната опозиция на партията успя да наложи своя дневен ред, след като лидерът на столетницата се обяви против конгреса

БСП свиква спешен предизборен Конгрес на 7-8 февруари. Решението е взето с мнозинство, съобщават сигурни източници от "Почитано" 20. 

В началото на днешното заседание на Националния съвет на партията е имало спор дали точката да влезе за обсъждане. В крайна сметка вътрешната опозиция е успяла да наложи своя дневен ред. 

Конгресът ще реши и съдбата на лидера Атанас Зафиров, който е против свикване на най-висшия партиен форум преди вота, тъй като това щяло да разпилее енергията на партията.

Председателят на БСП-София Иван Таков обясни на кратък брифинг, че е удовлетворен от решенията на Националния съвет на "БСП-Обединена левица".

Решението е за конгрес преди предсрочните парламентарни изборите. На конгреса трябва да има точен и ясен анализ на управлението, на парламентарната дейност, платформа и насоки за следващите избори и избор на ново ръководство, обясни Таков.

"Дадохме ясен знак, че сме чули желанието на социалистите и на нашите симпатизантите. Кой ще е кандидат - ще реши конгресът. Тепърва започват номинационни събрания по районните и общински конференции", каза Таков, който не изключва вариант да е кандидат за председател на БСП-Обединена левица. Всичко било въпрос на номинации и решения на конгреса.

Той потвърди, че конгресът на БСП е насрочен за 7 и 8 февруари.

Сподели:

Коментари (0)

Експертен съвет гласува лагерът "Белене" да стане недвижима културна ценност - на ход е министърът

Експертен съвет гласува лагерът "Белене" да стане недвижима културна ценност - на ход е министърът

Специализираният експертен съвет за опазване на недвижимите културни ценности (СЕСОНКЦ) към Министерството на културата одобри предложението

Ивайло Мирчев: Отново саботираха енергийната комисия с липса на кворум

Ивайло Мирчев: Отново саботираха енергийната комисия с липса на кворум

По думите му, България губи 437 милиона евро

НС прие на първо четене удължителния закон за бюджета - с пререкания между депутатите

НС прие на първо четене удължителния закон за бюджета - с пререкания между депутатите

"Не стигаме даже до възможността да спорим, всички търсим кой е виновен, а това не е добре"