„Проф. Николай Петров е една от най-уважаваните фигури в лекарската колегия. Много е възможно той да е настъпил нечии интереси, защото той е спазил закона. Имало е конкурс и е избрана най-ниската цена, която се предлага. Става дума за консорциум. По закон той няма нужда от булстат. Няма държава, която да е щастлива от своето здравеопазване, като изключим може би Канада. Във Великобритания има силен плач и вой срещу системата“. Това заяви пред Нова ТВ проф. Михаил Константинов по повод оставката на здравния министър. Според него кабинетът не е сгрешил, че се е спрял над проф. Николай Петров в началото на мандата.
„Можем само да гадаем от тук нататък. Прави ми впечатление, че както тук, така и по света се случват водевили, както някои скорошни конгреси. На мен ми е по-забавно така, да си правят оперетни изпълнения, отколкото да се случи нещо сериозно и опасно. Това важи и за Каталуния. Слава Богу, че там също всичко се превърна във водевил, например“, каза още анализаторът.
„Не може да свикаш цял конгрес, за да накараш депутатите си да внесат вот на недоверие. Целта беше да се скандира името на Корнелия Нинова. Тези елементи са присъщи на времето на Вълко Червенков. Вотът на недоверие няма да мине, няма да има предсрочни избори“, коментира социологът Татяна Буруджиева. Проф. Константинов подкрепи тезата ѝ и допълни, че подобно сливане с партията и личността донякъде е имало и при Тодор Живков. По думите му, една партия, която иска да управлява, трябва първо да знае с кого.
Още от България
Тома Биков: В историята на България има четири контрареволюции, последната се персонализира от Бойко Борисов
За него революциите в България винаги идват отвън, изненадващи са, променят целия политически ред и геополитическата ориентация на страната
МВнР: Отказите за издаване на визи за САЩ са намалели наполовина
„През последните месеци бяха положени значителни усилия в изпълнение на критериите за включване на България в Програмата за безвизово пътуване на САЩ."
Борислав Сарафов разпореди да се изискат незабавни действия във връзка със зачестилите случаи на насилие и хулиганство
В седемдневен срок магистратите, които наблюдават такива преписки и дела, трябва да изготвят доклади за хода на проверките и разследванията, които да представят на своите административни ръководители.