6 Април, 2026

Бурята Сали връхлита щата Луизиана

Бурята Сали връхлита щата Луизиана

Властта обяви извънредно положение

Губернаторът на щата Луизиана Джон Едуардс обяви извънредно положение поради оформилата се в Атлантическия океан тропическа буря Сали, предаде ТАСС.

"Тази буря може да има много сериозни последствия", предупреди Едуардс, като посочи, че е възможно Сали да достигне силата на ураган, преди да достигне бреговете на Луизиана утре сутринта, предава БТА.

Сали се появи недалеч от крайбрежието на щата Флорида. Според Националния център за ураганите на САЩ скоростта на поривите на вятъра в бурята достига 18 м/с и тя се движи на северозапад с 12 км/ч.

Националният център обаче предвижда, че ветровете в бурята могат да достигнат 129 км/ч, а преминаването й да предизвика наводнения по крайбрежието на Мексиканския залив. Преминаването й може също така да наруши работата в нефтодобивните райони на Мексиканския залив, отбелязва Ройтерс.

Преди по-малко от две седмици Луизиана и Тексас бяха засегнати от урагана Лаура, чиито ветрове достигнаха 240 км/ч и предизвикаха сериозни щети, отбелязва Ройтерс. Общо Лаура доведе до смъртта на 25 души в двата щата, припомня ТАСС.

Сподели:

Коментари (0)

Дипломат: Лукашенко има колосален проблем! Говори открито за война с Европа, защото....

Дипломат: Лукашенко има колосален проблем! Говори открито за война с Европа, защото....

Преди Лукашенко е можел да разчита на Грузия и на петролните монархии от Персийския залив, но сега пред него стоят само два пътя — Москва или Пекин.

Украинските сили поразиха фрегатата „Адмирал Григорович“ в Новоросийск

Украинските сили поразиха фрегатата „Адмирал Григорович“ в Новоросийск

„В нощта на 6 април птиците на Силите за безпилотни системи нанесоха удари по фрегатата „Адмирал Григорович“ в пристанището на Новоросийск и доставиха малко количество Благодатен огън на сондажната платформа Сиваш“, каза командирът на Силите за безпилотни системи на украинските въоръжени сили Роберт Бровди (Мадяр)

Иран и САЩ получиха план за незабавно прекратяване на огъня

Иран и САЩ получиха план за незабавно прекратяване на огъня

Началникът на щаба на пакистанската армия фелдмаршал Асим Мунир е поддържал контакт „цяла нощ" с вицепрезидента на САЩ Джей Ди Ванс, специалния пратеник Стив Уиткоф и иранския външен министър Абас Арагчи