Зплахите идват от турския министър на правосъдието Йълмаз Тунч, а повод за изявлението му е ареста на журналиста Фатих Алтайлъ, ярък критик на турския президент
Никой няма право да обижда президента Реджеп Тайип Ердоган, включително и журналистите.
Това каза турският министър на правосъдието Йълмаз Тунч по повод ареста на журналиста Фатих Алтайлъ. Той бе задържан поради коментари по адрес на Ердоган в социалните мрежи.
„Абсолютно неприемливо е“ да се обижда президента Ердоган с термини като „диктатор“ или да се води пропаганда, която подбужда към насилие или омраза. Заплахите и обидите не могат да бъдат легитимирани, като се крият зад завесата на журналистиката“, написа Тунч в собстевния си профил. Министърът подчерта, че свободата на изразяване не може да бъде извинение за „атаки насочени срещу личните права, обществения ред, ценностите на нацията и конституционните институции на държавата“. Според него "прокуратурата действа независимо, безпристрастно прилага съдебните процедури въз основа на Конституцията и действащите закони". I БГНЕС
Още от Смотаняци
Калина Андролова: Цялата власт е в кръга на първия слуга на Радев, ще изтъргува и златните зъби на баба си
"Румен Радев няма стратегия, и никога не е имал! ", смята анализаторката
Тръмп се хвали, че Мелони го помолила за снимка, тя: „Честно казано съм изумена“
Тя посочи,че коментарите му са напълно измислени и че Тръмп действа с много по-голямо уважение към враговете на Запада, отколкото към стари, установени съюзници
СБП си няма друга работа, слага паметна плоча на пропагандист на комунистическия режим
Иван Аржентински е известен не само с творчеството си, но и с активната си обществена дейност през годините на комунистическата власт