9 Януари, 2026

Ердоган се жалва на Путин от Израел

Ердоган се жалва на Путин от Израел

Турският президент, който призова за „възстановяване на преговорите възможно най-скоро“, подчерта също, че „израелските атаки срещу Иран не трябва да отвличат вниманието от геноцида в Газа“

Турският президент Реджеп Тайип Ердоган обвини Израел, че „застрашава сигурността на целия регион“, по време на телефонен разговор с руския си колега Владимир Путин, в четвъртия ден от ескалацията на военните действия между Израел и Иран.

„Президентът Ердоган заяви, че спиралата на насилие, започнала с атаките на Израел срещу Иран, застрашава сигурността на целия регион и че незаконното поведение на правителството на Нетаняху представлява явна заплаха за международния ред“, се посочва в изявление на турското президентство, цитирано от АФП.

Турският държавен глава, който по-рано предложи на иранския президент Масуд Пезешкиан да поеме ролята на посредник между Техеран и Израел, каза на Владимир Путин, че „има голяма вероятност Израел да се опита да създаде свършен факт в региона“.

Турският президент, който призова за „възстановяване на преговорите възможно най-скоро“, подчерта също, че „израелските атаки срещу Иран не трябва да отвличат вниманието от геноцида в Газа“. | БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Марк Рюте и Марко Рубио обсъдиха сигурността в Арктика заради натиска на Тръмп върху Гренландия

Марк Рюте и Марко Рубио обсъдиха сигурността в Арктика заради натиска на Тръмп върху Гренландия

Американският държавен глава разтревожи съюзниците, след като отказа да изключи възможността за използването на военна сила за овладяване на автономната територия на Дания, която е член на НАТО

Тръмп изпраща сигнали на Путин: Търпението ми се изчерпва

Тръмп изпраща сигнали на Путин: Търпението ми се изчерпва

Американският президент вече смята Путин за по-голяма пречка за мира, отколкото Володимир Зеленски, пише The Telegraph

Путиновите „Нощни вълци“, спецчасти и сръбски министри - гости на противоконституционния Ден на Република Сръбска

Путиновите „Нощни вълци“, спецчасти и сръбски министри - гости на противоконституционния Ден на Република Сръбска

В храма „Христос Спасител“ беше отслужена литургия, водена от сръбския патриарх Порфирий. На трибуната се появи и бившият президент на РС Милорад Додик, редом до Род Благоевич – бивш губернатор на американския щат Илинойс, осъден за корупция и помилван от Тръмп.