13 Май, 2026

Черната пантера се завърна в Шуменско

Черната пантера се завърна в Шуменско

„Докато вървях по асфалтовия път, видях, че излезе черно, голямо животно от гората и тръгна по средата на пътя към мен", разказа свидетел

Леопардът се завърна в Шуменското плато. Ловец твърди, че се е изправил очи в очи с дивото животно. Арх. Добрил Добрев е подал сигнал пред местните власти, че в сряда вечерта, малко след 18 ч, докато бил излязъл на обичайната си горска разходка, се натъкнал на хищника, предаде БНР. 

По думите му това районът, в който черният леопард беше забелязан първоначално и където беше съсредоточено търсенето му. Ловджията разказва, че животното се изправило в цял ръст срещу него – в непосредствена близост .

Към този момент няма официална информация за тази случка, както и дали ще бъдат предприети нови действия по издирването, и залавянето на черния леопард на територията на природния парк.

„Докато вървях по асфалтовия път, видях, че излезе черно, голямо животно от гората и тръгна по средата на пътя към мен. Когато такова животно тръгне към вас не може съвсем точно да се каже какво е- черно, голямо. В един момент обаче аз спрях и тя спря и се обърна да влиза в гората. Тогава я видях ясно – с всички характерни черти. Впечатли ме голямата дълга опашка“, разказва Добрев.

По думите му „като една нормална котка“, леопардът си легнал на пътя. Тогава той се обърнал и бавно, бавно започнал да се отдалечава от дивото животно, поглеждайки през рамо. Добрев разказа, че не се е уплашил при срещата с леопарда.

„Трябва да се вземат мерки. Не е предвидимо кога и дали това животно няма да стане агресивно. Когато ме извикаха в полицията, за да разговаряме по този въпрос, разбрах, че преди е виждана пак на същото място. Това за мен означава, че това е районът на нейното обиталище – скалите в края на Шуменското плато“, посочи мъжът.

Сподели:

Коментари (0)

Смях в залата! Вицепремиерът без портфейл Иво Христов ще отговаря и за "стратегическото развитие"

Смях в залата! Вицепремиерът без портфейл Иво Христов ще отговаря и за "стратегическото развитие"

Преди дни той обяви, че ще отговаря за образованието, културата, спорта и туризма, като по думите му тези области могат да бъдат обединени в понятието на ООН "човешко развитие"

Трайков за "Боташ": Запълването на капацитета не решава проблема без предоговаряне на цените

Трайков за "Боташ": Запълването на капацитета не решава проблема без предоговаряне на цените

Рискът от недостиг на горива заради кризата в Близкия изток е малък

Цветанов: България не може да си позволи да отсъства политически от ключовите формати за сигурност

Цветанов: България не може да си позволи да отсъства политически от ключовите формати за сигурност

През последните дни на кабинета "Гюров", България участва на изключително ниско институционално ниво в инициативата „Три морета“, сега това се повтаря с B9