24 Ноември, 2024

Червен политолог пророкува: Оставката на правителството е близка

Червен политолог пророкува: Оставката на правителството е близка

На българска територия се сблъскват американските с руските интереси

 Управляващите показват невъзможност да се справят с различни кризисни ситуации.  Оставката на правителството е близка. Това каза за предаването „Това е България“ на Радио „Фокус“ политологът проф. Александър Маринов. Той, апропо , е бивши член на Висшия съвет на БСП и бивш председател на софийската организация. Сега пък е в Стратегическия съвет към президентството. Иначе е обективен.

Той обясни, че освен проблемите с водата в Перник и вносния боклук на българска територия се сблъскват и ам ериканските с руските интереси. Маринов добави, че невъзможността за маневри между тях са основателни причини за оставка на правителството, имайки предвид и началната фаза на двете кризи.

„ГЕРБ изглеждаха много силни. Сега все още имат достатъчно сила, но в момента, в който се разклатят и започнат да губят властта, срещу тях ще скочат всички. И тези, които са били последователно опозиция, и тези, които им са им се подмазвали, които са търгували с тях, които са извличали изгоди от тях. Всички ще се обърнат“, допълни политологът.

Проф. Александър Маринов каза още, че в големи комплекси има нови огнища на африканска чума по свинете. Според него институциите в момента не са в състояние да решават проблемите.

„Ако се ръководим от интересите на обществото, най-важното е не толкова да се сменят някакви личности или правителство, а да се промени начина, по който се управлява държавата“, подчерта Маринов.

Той уточни, че се хвърлят големи ресурси за прикриване на истината и отричането на проблемите.

Сподели:

Румъния избира президент

Кандидатите за президентския пост са 13

Британският министър Пат Макфадън: Русия е агресивна и безразсъдна в киберпространството

Кремъл е дал на „неофициални хактивисти“ картбланш за безнаказаност

Конференцията по климата: ООН одобри 300 млрд. долара за бедните страни

Споразумението от Баку увеличава сумата, която развитите страни трябва да предоставят - сега тя е не по-малко от 300 милиарда долара годишно до 2035 г.