20 Март, 2026

Даниел Митов: Измамата с подслушването прилича на ченгеджийска операция, Румен Радев играе двойна игра

Даниел Митов: Измамата с подслушването прилича на ченгеджийска операция, Румен Радев играе двойна игра

Даниел Митов

„От всичко, което чувам от участниците в измамата с подслушването, ми прилича на ченгеджийска операция. Всички, които твърдят, че има подслушвани политици на опозицията, имаха всичкото време на света да предоставят доказателства. В България при подобни операции не могат да се унищожат следите. Всичко се пази в ДАНС. Като типичен представител на старата комунистическа номенклатура, Бойко Рашков излиза и казва „аз имам доказателства, но ще кажа, когато реша“. Институциите играят някаква игра и се опитват да фабрикуват нещо. Хората, които ще управляват след служебния кабинет, ще изпаднат в ситуация, че ще бъдат обвинявани без да са направили нищо. Ние също искаме да знаем кой е подслушвал и кои са били подслушваните политици, а не да ни се казва „ще дам доказателства, когато аз реша“. Това заяви зам.-председателят на ГЕРБ Даниел Митов пред БТВ. 

„Димитър Георгиев беше уволнен, след като разкрихме, че оставката му се иска заради разкритата шпионска мрежа. Излизайки в отпуска, председателят не оставя обезглавена ДАНС, защото си има заместници. Шефовете на службите имат мандат, за да не могат да бъдат своеволно размествани. Президентът Радев искаше да обезглави една от службите и успя да го направи с една от тях, която се занимава активно с руския шпионаж у нас. Румен Радев играе двойна игра. Той има определени сантименти към Руската федерация. Президентът не е отдаден към нашата евроатлантическа интеграция. В момента действията на Русия са насочени към нарушаване на ценности и на доверието в институциите в страните. Москва корумпира определени хора, за да свършат тази работа. И ние, а и САЩ имаме сериозен проблем с това“, каза още Митов. 
Сподели:

Коментари (0)

Боряна Димитрова: Три са факторите, от които зависи честността на вота

Боряна Димитрова: Три са факторите, от които зависи честността на вота

Това, което може да накара избиратели да отидат до урните, са по-широките медийни кампании, посочи социологът от "Алфа Рисърч"

Президент и премиер отправиха поздрав към мюсюлманите за Рамазан Байрам

Президент и премиер отправиха поздрав към мюсюлманите за Рамазан Байрам

Убеден съм, че взаимното уважение, разбирателството и толерантността между различните религиозни общности са здрава основа за общественото единство, стабилност и просперитет, изтъква служебният министър-председател

Посрещаме пролетта с облаци, дъжд и сняг

Посрещаме пролетта с облаци, дъжд и сняг

Минималните температури ще бъдат между 0° и 5°, в София – около 1°, максималните - между 7° и 12°, в София 6°-7°