25 Февруари, 2026

ДБ няма да излъчи ротационен председател на парламента

ДБ няма да излъчи ротационен председател на парламента

снимка: БГНЕС

По думите на Божидар Божанов вече е ясно кое е мнозинството и от него зависи дали ще се ротира или не шефът на Народното събрание

"Демократична България" няма да издигнат свой кандидат за председател на Народното събрание, ако се стигне до ротацията на сегашния парламентарен шеф Наталия Киселова.

Пред журналисти в парламента съпредседателят на ДБ и народен представител от ПП-ДБ Божидар Божанов заяви, че намирането на нов председател на парламента, е работа на мнозинството.

По думите му сега е ясно кое е формираното мнозинство - ДПС-Ново начало, ГЕРБ, ИТН и БСП.

"Дали ще се ротира, на колко време ще се ротира, дали ще ходи на Фестивал на сливата, си е тяхна работа", добави съпредседателя на Да, България.

Ивайло Мирчев продължи линията на Божанов и заяви, че първо има Фестивал на киселото зеле. "Новият председател на парламента ще е на ДПС-Ново начало", заяде се Мирчев с управляващото мнозинство.

Сподели:

Коментари (0)

Премиерът изрази позицията на България пред "Коалиция на желаещите": Силна подкрепа за Украйна

Премиерът изрази позицията на България пред "Коалиция на желаещите": Силна подкрепа за Украйна

Изявлението на Гюров беше направено по време на видеоконференция на "Коалицията на желаещите", начело с Великобритания и Франция

Росица Матева: Въпросът с оставката на Цицелков от ОС на ЦИК не е актуален

Росица Матева: Въпросът с оставката на Цицелков от ОС на ЦИК не е актуален

Видеонаблюдението е отговорност на Министерски съвет, което беше възложено с негово решение на "Информационно обслужване", уточни тя

Погребаха Ивей - застрелян в хижа "Петрохан" с два куршума

Погребаха Ивей - застрелян в хижа "Петрохан" с два куршума

Юристът бе открит мъртъв на 2 февруари тази година, разследващите продължават да изясняват причината за смъртта му