2 Май, 2026

ДБ внасят промени в Закона за НСО, постановяващи забрана да се охраняват депутати

ДБ внасят промени в Закона за НСО, постановяващи забрана да се охраняват депутати

Снимка: БГНЕС

От "Да, България" нееднократно са възразявали срещу охраната, с която се движи председателят на ДПС-НН Делян Пеевски.

ДБ внасят промени в Закона за Националната служба за охрана (НСО). Целта е да се въведе забрана на НСО да охранява народни представители, с изключение на председателя на парламента. 

Това съобщи  пред журналисти в Народното събрание съпредседателят на "Да, България" и депутат от ПГ на ПП-ДБ Ивайло Мирчев, цитиран от БГНЕС.

Припомняме, от "Да, България" нееднократно са възразявали срещу охраната, с която се движи председателят на ДПС-НН Делян Пеевски.

Сподели:

Коментари (0)

Калина Андролова: Радев сключи договора с Боташ,  а сънливият шеф на неговата ПГ ни обяснява ...

Калина Андролова: Радев сключи договора с Боташ, а сънливият шеф на неговата ПГ ни обяснява ...

"Сега чакаме Радев да върне Деница Златева като шеф на "Булгаргаз", негов кадър, за да довърши започнатото!", пише тя

Ивайло Мирчев: ПП прави голяма политическа грешка

Ивайло Мирчев: ПП прави голяма политическа грешка

„Запознахме се с документа в момента, в който ни казаха, че искат да се разделим. И беше доста особен. Самият документ по-скоро включва намерения, а не структура и конкретен план“, заяви

"Гениален" Витанов:  Опозицията трябва да се удави в демократизъм, не искам цирк Дьо Солей

"Гениален" Витанов: Опозицията трябва да се удави в демократизъм, не искам цирк Дьо Солей

"По законов път ще сме безпощадни към олигархичния модел на Борисов и Пеевски", обяви тойзаяви той