18 Юни, 2026

Делон, Азнавур и още 200 звезди с мисия - ще спасяват планета

В призива си те подчертават, че това е най-голямото предизвикателство пред човечеството

Двеста знаменитости от света на изкуството, шоубизнеса и науката, сред които Педро Алмодовар, Ален Делон, Пати Смит, Катрин Деньов, Шарл Азнавур, Силви Гилем и Аниш Капур, отправиха призив за спасяване на планетата, отбелязвайки, че това е най-голямото предизвикателство в историята на човечеството, предаде Франс прес, цитирана от БТА.

В статия във в. "Монд", в която отговарят на отправения няколко дни след оставката на френския министър на екологичния и солидарен преход Никола Юло призив на актрисата Жулиет Бинош и астрофизика Орелиен Баро, въпросните актьори, журналисти, писатели, фотографи и учени преценяват, че е време да се погледне сериозно на този проблем.

"Преживяваме планетарен катаклизъм, свързан с климатични промени и намаляване на биоразнообразието", заявяват подписалите призива. "Прекалено късно е, за да се смята, че е възможно да се избегнат каквито и да било последствия. Възможно е обаче да се избегне най-лошото. Като се има предвид, че става въпрос за най-голямото предизвикателство в историята на човечеството, политиците трябва да вземат незабавни мерки."

Апелът е подписан от редица актриси и актьори, сред които Еманюел Беар, Изабел Юпер, Изабела Роселини, Ромен Дюри и Джуд Лоу, както и от режисьорите Оливие Асаяс, Иво Ван Хове, Клер Дени, Вим Вендерс, Дейвид Кроненбърг, певицата Мариан Фейтфул, писателя Еманюел Карер, математика Михаил Громов.

Сподели:
Зеленски за атаките в Москва: Руснаците трябва да усетят, че Путин е виновен за войната

Зеленски за атаките в Москва: Руснаците трябва да усетят, че Путин е виновен за войната

„Ние не искаме тази война и никога не сме я искали. Но ако Украйна гори, ще гори и вашата Москва.“

Как спасяваха и невъзможното от светинята на Украйна, Киевската катедрала, след руския удар

Как спасяваха и невъзможното от светинята на Украйна, Киевската катедрала, след руския удар

Докато пламъците разяждаха дървената рамка на покрива през нощта, 41-годишният епископ Аврамий, облечен в черно расо, сформира спасителен екип от свещеници, полицаи и екипи за първа помощ за трудна мисия, предаде WSJ

Протестиращи оставиха рози с призив за добросъседство пред посолството на РС Македония

Протестиращи оставиха рози с призив за добросъседство пред посолството на РС Македония

Протестът се проведе под надслов "Цвете за приятелство". Демонстрантите оставиха рози върху автомобилите на македонското посолство. 

Коментари (0)