27 Април, 2026

Делян Добрев: ДБ искат да опростят 36 млн. лв. на "Лукойл"

Делян Добрев: ДБ искат да опростят 36 млн. лв. на "Лукойл"

Делян Добрев. Снимка: БГНЕС

От 27 октомври до 8 ноември има 12 дни, това означава, че те ще опростят на „Лукойл“ тези милиони, заяви депутатът

Ако се отхвърли президентското вето върху Закона за енергетиката в пленарна зала в петък, от вторник „Лукойл“ ще трябва да прави вноски в размер на 3 милиона дневно. Тези 3 милиона лева да се връщат на хората под формата на отстъпка от 0,73 лв. за цената на бензина и дизела. Това заяви депутатът от ГЕРБ-СДС Делян Добрев, предаде БГНЕС.

Добрев заяви, че изцяло зависи от ПП-ДБ дали ще се намерят 121 гласа за прокарването на това решение. „Много ми е интересно да видя как ДБ няма да дойдат в петък и няма да отхвърлят ветото на президента. Били за отхвърляне на ветото, но това да се случи на 8 ноември. От 27 октомври до 8 ноември има 12 дни, това означава, че те ще опростят на „Лукойл“ 36 млн.“, каза председателят на парламентарната Комисия по енергетиката.

Добрев заяви, че икономическият министър Богдан Богданов не е чел много добре закона, след като смята, че „Лукойл“ могат да бъдат глобени само с 10 хиляди лева. „Текстовете казват, че тези вноски се събират така, както се събират данъците. Няма как да не се съберат вноските от „Лукойл“, подчерта Добрев.

Той коментира и днешното решение на кабинета за АЕЦ „Козлодуй“. „Днешното решение е в правилната посока. Това решение ще бъде изпратено в НС. Имаме някои забележки по него. Смятаме, че капиталът в това ново дружество не трябва да е 500 млн, а 1,6 млрд., за да се гарантира работата на това дружество през следващите 3-4 години“, каза Добрев. 

Сподели:

Коментари (0)

„Прогресивна“ подмяна на властта: изборите отвориха вратата за авторитаризъм

„Прогресивна“ подмяна на властта: изборите отвориха вратата за авторитаризъм

Смяната на политическите играчи върви ръка за ръка с опит за институционално и идеологическо пренареждане на системата

Президентът свиква 52-ия парламент в четвъртък

Президентът свиква 52-ия парламент в четвъртък

Веднага след това започва и процедурата за сформиране на редовно правителство. "Преди това трябва да се проведат консултациите с парламентарните партии."

Край на мисия на ОССЕ: Изборите в България протекоха без съществени нарушения

Край на мисия на ОССЕ: Изборите в България протекоха без съществени нарушения

Отчетени са ползите от въведените дигитални инструменти на ЦИК, сред които мобилното приложение за попълване на протокола от секционните комисии