17 Март, 2026

Делян Добрев: Изхарчихме 3 млрд. за “Белене", за да не изхарчим още 20 млрд.

Делян Добрев: Изхарчихме 3 млрд. за  “Белене", за да не изхарчим още 20 млрд.

Драгомир Стойнев имаше безочието да говори, че спирането на проекта „Белене” е нещо много лошо

Драгомир Стойнев от БСП наговори цял куп неистини и полуистини в студиото на Би Ти Ви по  темата за споразумението на ЕС с Канада СЕТА, което никак не се харесва на БСП. Най-вероятно, защото не се харесва на Путин. Драгомир Стойнев имаше безочието да говори, че спирането на проекта „Белене” е нещо много лошо, не е трябвало да го спираме. Опонираше му  Делян Добрев от ГЕРБ. Доста меко, според нас, въпреки че двамата бивши енергийни министри стигнаха до яростни сблъсъци в ефир.

"Радев не е подкрепил СЕТА. Той иска Конституционен съд, защото го притесняват някои неща. За слабите държави СЕТА не е предимство. В крайна сметка в Канада се яде ГМО и това е пазарът им. Малките компании трудно могат да пробият там, големите ще превземат всичко".

"Радев е гласувал с "да". Какво обяснява после не е важно. В крайна сметка е подкрепил споразумението. СЕТА ще подпомогне българската икономика. Тези 232 компании ще ни помогнат. Ние сме по-конкурентно способни от Канада заради ниските данъци. Ние сме малка икономика, благодарение на това, че изнасяме. Както изнасяме за Европа, така ще изнасяме и свободно към Канада", коментира Делян Добрев.  Водещата Жени Марчева заговори за икономика и политиците в студиото пощуряха. Драгомир Стойнев каза: "Ако ГЕРБ не бяха спрели проекта "Белене", нямаше да ни съдят. Ние сме единствените, които не инвестират в енергетиката. По наше време „Южен поток” вървеше по план. Имаме нужда от тези инвестиции. Големите неща остават и след нас – важни са".

  "Ние изхарчихме 3 млрд., за да спрем проекта, защото ако не го бяхме направили, щяхме да похарчим още 20. Нямаме пари за „Белене”. Не ни трябват грандомански проекти, в които държавата да набива милиарди. „Южен поток” щеше да бъде финансиран от ГЕРБ, но Орешарски обяви една обществена поръчка, за която се стартира и дело, защото не се спазваха правилата. Процедурата не даваше право на обжалване", каза Добрев. 

Сподели:

Коментари (0)

Гюров: Хората с ниски доходи потребяват около 100 евро на месец за гориво

Гюров: Хората с ниски доходи потребяват около 100 евро на месец за гориво

"Тези 20 евро нито са много, нито са малко. Те са точно компенсацията, която ще подпомогне хората без да ги удари по джоба“, подчертава той

Коалицията ПП-ДБ обяви водачите на листите си за вота на 19 април

Коалицията ПП-ДБ обяви водачите на листите си за вота на 19 април

Начело на листата в  района на „лидерската битка“ – столичния 25 МИР, е Бойко Рашков

Денков не разбирал "драмата"  с отпадането на Явор Божанков от листите на ПП-ДБ

Денков не разбирал "драмата" с отпадането на Явор Божанков от листите на ПП-ДБ

Попитан защо Бойко Рашков води листа в София Николай Денков посочи, че 25 МИР е място, където стават тежки сблъсъци