15 Май, 2026

Деница Сачева: Не можем да говорим за коалиция с „Възраждане“! ПП-ДБ насаждат омраза

Деница Сачева: Не можем да говорим за коалиция с „Възраждане“! ПП-ДБ насаждат омраза

Снимка: БГНЕС

Тя коментира  с кого биха влезли в коалиция след изборите. Изтъкна, че следващата цел пред страната ни трябва да са иновациите, перспективите.

Ние поехме отговорност с това да се състави управление, защото искахме да сложим край на спиралата от избори. Един милиард лева се дадоха за последните пет избора. Вярването, че държавата може да се управлява с протести е много опасно и то за тези, които искат стабилност. Това заяви бившият социален министър от ГЕРБ Деница Сачева в предаването „Още от деня“ по БНТ.

Много ясно правим разлика между гражданския глас и криминалния интерес. На площада имаше хора, които казваха, че не харесват никого, имаше много и различни хора, поясни тя.

Тя призова да се анализират нещата през призмата не само на ГЕРБ и каза, че има криминални елементи, които са против членството на България в еврозоната.

Сачева уточни, че уважава хората, които имат критика към властта, но градивна.

Винаги лидерите са на прицел и събират най-голямата емоция на хората. Много ясно казахме, че създадохме това управление, за да влезем в еврозоната, да спрем спиралата от избори и да възстановим плащанията по ПВУ. Ясно е за кои проекти сме получавали подкрепа от ДПС-НН, но не разбирам двойния стандарт, тъй като такава подкрепа имаше и при управлението на "Продължаваме промяната-Демократична България" (ПП-ДБ), обясни тя.

Тя уточни, че са участвали в една много сложна коалиция и са понесли политическа цена. Бюджетът беше единственият възможен по отношение на подкрепата.

Деница Сачева смята, че ГЕРБ са отговорни и преди и сега. „Държавата има нужда от оптимизъм и отговорност, но реални. В момента не даваме перспектива с това говорене, че трябва да има виновен. Без да се говори за перспективата и без политици, които са готови да поемат политическата цена, няма как да вървим напред“, каза бившият социален министър.

Сачева попита също с какво ПП-ДБ са допринесли през последната година за влизането на страната ни в еврозоната. „Това правителство беше създадено с тази цел и това бе основната му спойка. Не е имало нужда от какъвто и да е натиск върху някого“, заяви тя , коментирайки думи на Асен Василев.

Изтъкна, че следващата цел пред страната ни трябва да са иновациите, перспективите.

„ГЕРБ не може да бъде едновременно всички проблеми и всички решения. Когато минат изборите и са ясни резултатите, ние ще преценим на база програми, идеологически и геополитически ценности, кои биха могли да са нашите партньори“, каза Сачева.

На въпрос дали е възможна нова сглобка с ПП-ДБ, тя заяви: „Те не мислят за деня след изборите. Единствено насаждат омраза. Ние ще бъдем смирени. Не можем да говорим за коалиция с „Възраждане“.

Според нея всички, които са искали да падне правителството нямат план и това се вижда ясно.

Сподели:

Коментари (0)

Сияна трябва да остане последната. Когато няма справедливост, безнаказаността убива отново

Сияна трябва да остане последната. Когато няма справедливост, безнаказаността убива отново

"Вероятно ще има окончателна присъда след 7-8 години. Както в повечето подобни случаи. Аз не съм съгласен с това и няма да се примиря", казва Николай Попов

Протест срещу цигуларя на Кремъл: Путин е убиец, Репин - съучастник

Протест срещу цигуларя на Кремъл: Путин е убиец, Репин - съучастник

Протестиращите носеха български, украински и европейски флагове, също и постери, на които се виждаше цигулка, от която капе кръв - на фона на причинените от Русия разрушения в Украйна

 Мартин Димитров Това е безумно! Мерките на Радев покачват инфлацията

Мартин Димитров Това е безумно! Мерките на Радев покачват инфлацията

Той подчерта, че проблем с растящите цени действително има, но според него причините са другаде – международното поскъпване на петрола заради войната и високите държавни разходи.