16 Декември, 2025

Деница Сачева: Президентът да не се държи като анализатор, има подозрения, че е част от задкулисни влияния

Деница Сачева: Президентът да не се държи като анализатор, има подозрения, че  е част от задкулисни влияния

Снимка: БГНЕС

По думите ѝ с влизането на "Величие" в парламента се увеличава броят на гласовете, които са против влизането на България в еврозоната


От ГЕРБ-СДС очакват разум и евентуална подкрепа от ПП-ДБ при обсъждането на текстовете в пленарната зала. Това стана ясно от думите на Деница Сачева, аместник-председател на ПГ на ГЕРБ-СДС. 

„Оставаме 121, така че наистина мнозинството става все по-крехко, но се надявам да имаме достатъчно разум. Включително и в колегите от ПП-ДБ. Досега не сме получили покана за разговори”, обясни тя, цитирана от Нова тв.

Според нея се случва поредна атака срещу изборния процес. 

"Случва се поредна загуба на доверие в изборните комисии и онова, което се случва по време на изборите. Затова е повече от ясно, че трябва да има широка дискусия по Изборния кодекс, за да върнем доверието на гражданите в изборите. ... Случи се така, че вероятно оттук нататък Конституционният съд ще играе роля в определянето на крайния резултат от изборите, защото вече все някой ще се намери да потърси последната санкция от него", коментира тя пред БНР.

Президентът да не се държи като анализатор и критичен коментатор на процесите, особено тогава, когато има подозрения за това, че може би също е част от определени задкулисни влияния, каза Сачева:

"Всеки политик да си бъде на мястото и да си носи отговорността, да коментира по същество, а не да се прехвърля проблемът от болната глава на здравата. ... Вижда се много ясно, че всеки път, когато се доближаваме до еврозоната, когато се доближаваме до това в България да е все по трудно да се работи с мръсни пари и да се фалират банки, все по-трудно България да бъде изолирана извън сърцето на ЕС, всеки път, когато сме на една крачка от това, всеки път се случват събития, които по един или друг начин се опитват да блокират тези процеси. Това е тема, която трябва да бъде централна за всички нас, за да си отговорим на въпроса ние каква държава искаме да бъдем".

Според нея историческият прозорец, който е отворен пред България за влизане в еврозоната, е сега и трябва да се приемат в бюджета политики, които да дадат възможност за приемането ни в зоната на единната европейска валута.

По думите ѝ с влизането на "Величие" в парламента се увеличава броят на гласовете, които са против влизането на България в еврозоната и се увеличават антисистемните партии.  

Сподели:

Коментари (0)

Министерството на финансите на САЩ отхвърли офертата на Xtellus за активите на „Лукойл“

Министерството на финансите на САЩ отхвърли офертата на Xtellus за активите на „Лукойл“

Xtellus е консултирала партньори в наддаването, сред които американският милиардер Тод Боели и инвестиционната група Allied Investment Partners от Обединените арабски емирства. Един от източниците посочи, че „Лукойл“ и групата, водена от Xtellus, вече са подписали договор за покупко-продажба на дялове.

Окупаторите разширяват площадката за изстрелване на "Шахед"-и на 70 км от Украйна

Окупаторите разширяват площадката за изстрелване на "Шахед"-и на 70 км от Украйна

Регистрираните промени показват активното развитие на инфраструктурата за изстрелване, използвана за атаки с дронове камикадзе, като само за месец Русия произвежда 2700 БЛА

WSJ: Докато Тръмп се опитва да сключи мир в Украйна, Европа подготвя обществото за нова война

WSJ: Докато Тръмп се опитва да сключи мир в Украйна, Европа подготвя обществото за нова война

В Европа има опасения, че прекратяването на огъня в Украйна ще освободи руски военни ресурси за атаки срещу други държави