Деница Сачева: Ще се пенсионирам през 2037 г. , надявам се да имам възможност да получавам пенсия от две места
398 милиона ще струва на държавата да няма подоходен тест и за помощта за 1 и 8 клас
Темата за втората пенсия и за начина, по който ще се изплащат парите е тема, която предстои да се дискутира. Това обяви социалният министър Деница Сачева пред NOVA.Самият пенсионен модел е така направен..., за да можеш да получиш пълната доходност трябва да се осигуряваш един пълен цикъл-поне 40 години. Разбираемо е , че в момента част от хората, които са се осигурявали по-малко време , за по-малки суми, при тях е възможно да се получи това, за което говорим. Аз се осигурявам на две места. Имам още време до пенсия. Предстои да се пенсионирам през 2037 г. и се надявам, че дотогава ще имам възможност да получавам пенсия от две места".
„Предлагаме да няма подоходен тест и за помощта за 1 и 8 клас. Предлагаме помощта да стане 300 лева, а не 250 лева, както е в момента”. Това ще струва още 398 милиона на държавата", оибясни тя.
„Нека първо бъде приет бюджетът за следващата година, после ще спуснем указания как ще става получаването”, заяви Сачева.
Още от България
Бивш офицер от КГБ: Русия удари в България, когато всички гледаха към Естония, Полша и Финландия
"Да се взриви в България единственият завод за боеприпаси, които се използват за старите образци съветска техника — аз слабо вярвам в такива съвпадения", заяви Сергей Жирнов
Рейналдо: Жертвахме абсолютно всичко, за да излезем крайни победители
"АЕК Атина е един много сериозен съперник, както и всички досега. Днес ще се порадваме, а от утре е подготвяме за следващия мач“, заяви той
Големи пожари бушуват край Благоевград и Хасково, захапаха къщи
Осем противопожарни екипа и тежка верижна техника са мобилизирани в борбата с пожар, избухнал край тополовградското село Българска поляна.