9 Юли, 2026

„Денят на пчелите“ 2026 очаква хиляди посетители в Южния парк

Гостите на фестивала ще могат да пробват вкуса и качеството на различни медени специалитети, напитки, меден сладолед и други тематични изненади

На 30 май 2026 г. Голямата слънчева поляна в Южния парк в София отново ще се превърне в сцена на фестивала „Денят на пчелите“, организиран от „Истински мед“

Събитието се провежда за шеста поредна година и ще предложи богата програма, посветена на пчелите, природата и устойчивия начин на живот.

Фестивалът е с вход свободен и всяка пролет привлича хиляди посетители – семейства с деца, любители на природата, пчелари, артисти и представители на малки български брандове, съобщават от "Истински мед".

Тази година организаторите подготвят разнообразни културни, спортни и образователни активности за всички възрасти. Посетителите ще могат да се включат в творчески работилници, игри и викторини с награди, както и да разгледат разширената арт базарна зона с авторски и устойчиви продукти.

Предвидена е и богата сценична програма с музикални изпълнения, театър, танцови формации, детски вокални групи и млади таланти. Сред акцентите ще бъдат демонстрациите с истински пчели и срещите с пчелари, които ще представят повече за ролята на пчелите и значението на пчеларството.

Гостите на фестивала ще могат да пробват вкуса и качеството на различни медени специалитети, напитки, меден сладолед и други тематични изненади.

Тъй като събитието се провежда непосредствено преди 1 юни – Международния ден на детето, специален акцент в програмата ще бъде поставен върху заниманията за най-малките посетители.

Организаторите посочват, че основната цел на „Денят на пчелите“ е не само да популяризира значението на пчелите и пчеларството, но и да насърчи по-осъзнатото отношение към природата и опазването на околната среда.

Сподели:
Радев се срещна в МС с представители на ръководството на „Уестингхаус“

Радев се срещна в МС с представители на ръководството на „Уестингхаус“

Обсъдено е изпълнението на предварителните инженерни дейности по проекта за изграждане на 7-и и 8-и блок на АЕЦ „Козлодуй“

ДБ предложи законови промени - санкциите "Магнитски" да станат част от българското законодателство

ДБ предложи законови промени - санкциите "Магнитски" да станат част от българското законодателство

Промените предвиждат по-строг контрол върху финансовите операции на санкционирани лица и свързаните с тях лица

Десислава Атанасова публикува документи, показващи, че от 5 до 8 април 2024 г. е била само в Турция

Десислава Атанасова публикува документи, показващи, че от 5 до 8 април 2024 г. е била само в Турция

"Тази справка и всички други документи, относно пътуването и пребиваването ми в Република Турция за периода 05-08 април 2024г., ще представя пред компетентен съд, за установяване на отговорността на съответните лица"

Коментари (0)